اولین مرحله از اردوی تداركاتی تیم ملی كشتی فرنگی جهت حضور پرقدرت در رقابت‌های قهرمانی آسیا كه سال آ‌ینده در تایلند برگزار می‌شود، با حضور ۴۲كشتی‌گیر در خانه كشتی تشكیل شد.

به منظور آشنایی بیشتر علاقه‌مندان با فعالیت‌های كشتی فرنگی نقطه نظرات محمد بناء سرمربی جدید تیم ملی را جویا شدیم كه از نظر گرامیتان می‌گذرد.

بناء در خصوص فعالیت مجدد خود در تیم ملی و همكاری با فدراسیون كشتی گفت : قصد خدمت دارم و حالا كه كشتی با حاشیه‌های مختلف روبروست به كمك آ‌مده‌ایم تا این حاشیه‌ها را برطرف كنیم و بار دیگر شاهد افتخارآفرینی ملی‌پوشان باشیم .

سرمربی تیم ملی پیرامون آغاز تمرینات اظهار داشت :بعد از همایش مربیان درخواست ۳ مرحله اردوی ۱۵ روزه را دادم زیرا برنامه‌های فشرده سال نو میلادی این اجازه را به ما نمی‌دهد كه زمان فعلی را بدون برنامه سپری كنیم . مضافا اینكه اسفندماه میزبان جام بین‌المللی یادگار امام (ره) هستیم و اردیبهشت سال آینده مسابقات قهرمانی آسیا در تایلند پیش رو است و ما همه شاخص‌ها از جمله نفرات برتر قهرمانی كشور و اعضای تیم ملی اعزامی به المپیك را فراخوانده‌ایم تا عزیزان از نظر روحی و روانی رفته رفته ناكامی در المپیك را فراموش كنند و به آینده بیندیشند.

سرمربی تیم ملی در مورد همكاران خود تاكید كرد : آقایان ناصر نوربخش و خیرآبادی را به عنوان همكاران دائم برگزیده‌ام. البته در مرحله اول اردو به خاطر تلاش مربیان سازنده و آن دسته از كسانی كه بیشترین سهم پیروزی در رقابت‌های قهرمانی كشور را داشته‌اند در این مرحله دعوت كرده‌ایم كه ما را یاری كنند. ضمن اینكه برای تشویق بیشتر این عزیزان و ایجاد انگیزه در سایر مربیان قلاوند ازخوزستان، شیرزاد از مازندران و چمیرانی از فارس اسفندماه به همراه تیمی كه در جام وهبی امره تركیه شركت خواهد كرد كشتی‌گیران را هدایت می‌نمایند .سرمربی تیم ملی در مورد سایر برنامه‌های تداركاتی افزود : تا قبل از قهرمانی آسیا در تایلند كه اردیبهشت برگزار می‌شود مسابقات انتخابی و جام یادگار امام (ره) و جام وهبی امره را داریم كه این سه مرحله از نظر ما برای قهرمانی آسیا كافی است و در حقیقت اسكلت تیم ملی به همین ترتیب مشخص می‌شود. بعد از بازگشت از تایلند در نظر داریم چهار ماه قبل از مسابقات جهانی، انتخابی تیم ملی را برگزار كنیم و اردوهای مقطعی را در دستور كار قرار دهیم در این فاصله هم از فدراسیون درخواست ۲ مسابقه برون مرزی را كرده‌ایم كه منتظر تقویم سال نو فیلا هستیم .

بناء در ارتباط با معرفی سرمربیان تیم‌های ملی نوجوانان و جوانان گفت: مسئولیت آن بر عهده دلیریان است ولی ما چون قصد تعامل با رده‌های پایه را داریم دوست داریم عزیزانی كه در این سمت قرار می‌گیرند با برنامه‌ها همسو باشند زیرا مسئله پیشتوانه‌سازی كه آخر به تیم ملی بزرگسالان ختم می‌شود باید به درستی انجام پذیرد.