مسئول سابق فرنگی گفت: آن زمان كه از مربی ژیمناستیك در اردوهای كشتی استفاده می كردیم، خیلی ها ما را مسخره می كردند.

حمیدرضا گرشاسبی اظهار داشت: وقتی مسئولیت را بر عهده داشتم، خیلی فاكتورها را مد نظر داشتیم. یكی از آنها استفاده از مربی ژیمناستیك بود كه مورد انتقاد خیلی ها قرار گرفت. وقتی تاثیر حضور این مربی در تمرین مشخص شد، همان افراد عذرخواهی كردند و برای كار كردن با وی، از ما وقت می گرفتند.

وی تاكید كرد: بدون حاشیه، مصاحبه و درگیری با كمك مربیان دلسوز كار می كردیم. این مسئله ادامه پیدا كرد تا این كه رفته رفته شرایط كشتی فرنگی از آزاد نیز بهتر شد.

مسئول سابق كشتی فرنگی در زمان مدیریت محمدرضا طالقانی خاطر نشان ساخت: امروز برخی ها می خواهند مستقیما سرمربی شوند. وقتی از تیم ملی كنار می روند نیز در باشگاه ها به امر مربیگری نمی پردازند و همین امر آنها را از علم روز دنیا عقب می اندازد. امروز بیش از ۸۰ درصد كشتی گیران ملی پوش ما لیسانس به بالا هستند به همین دلیل دیگر مربی سنتی را نمی پسندند.

وی افزود: آنها علم ورزشی را به خوبی می شناسند. شاید به مربیان سنتی احترام بگذارند؛ اما از آنها فرمانبری نمی كنند و آموزش ها مثمرثمر نخواهد بود. در واقع كلیاتی وجود دارد كه باید در كلان ورزش نیز آنها را رعایت كرد. باید دید قهرمانی چون حمید سوریان كجاست و چه كاری انجام می دهد. نباید بگذاریم وی به حال خود رها شود. درست است كه در المپیك ناكام بود؛ اما رسیدن به سه مدال طلای جهان نیز كار راحتی نیست.

رئیس سابق هیئت كشتی تهران با استقبال از استفاده دوباره از محمد بنا در تیم ملی بزرگسالان تاكید كرد: از این بابت خیلی خوشحالم. در سال ۲۰۰۶ نیز گفتم كه نباید او را از دست بدهیم و اجازه دهیم از كشتی دور شود؛ گرچه در المپیك شكست خورده و خیلی عقب افتاده ایم؛ اما با این حال باز هم می توان شروعی دوباره داشت.

گرشاسبی گفت: به این شكل روحیه فرنگی كاران دوباره افزایش یافته و برای حضور در مسابقات مدیریت خواهند شد. قهرمانی مثل سوریان با سه مدال دنیا قطعا مشكل فنی و تكنیكی ندارد و با انگیزه بالا می تواند دوباره بر روی سكوی نخست دنیا قرار بگیرد. باید در كشتی فرنگی یك آشتی صورت بگیرد.

وی در پاسخ به این سوال كه تغییر قوانین می تواند تاثیری منفی بر نتایج آینده كشتی فرنگی ایران داشته باشد،‌ تصریح كرد: تغییر قوانین بعد از المپیك ۲۰۰۴ آتن باعث پیشرفت ما نشد كه باز هم همین مسئله ما را عقب بیندازد. به اعتقاد من كنده فرنگی از همه فنون سخت تر است كه نیاز به تكنیك و قدرت بدنی بالا دارد. با یك مدیریت خوب از این تغییر مقررات لطمه نخواهیم خورد.

معاون توسعه امور ورزشی استان تهران اضافه كرد: نباید به اشخاص بها داد بلكه مهم كاری است كه باید انجام بگیرد. سلیقه ای عمل كردن و خصومت های شخصی باعث شد در المپیك نتیجه خوبی نگیریم. همه باید در كنار هم برای پیشرفت كشتی تلاش كنند. رشته هایی چون والیبال و بسكتبال رفته رفته جایگاه كشتی را می گیرند و در این خصوص اهالی این رشته مقصرند كه از هم حمایت نمی كنند.