مربی سابق تیم ملی كشتی آزاد گفت: اگر مسئولان دوباره برای همكاری به دنبال محمدرضا طالقانی بروند،‌ كشتی ضرر نمی كند.

آیت واگذاری اظهار داشت: طالقانی اگر نمره اش بیست نبود می توان حداقل به كارنامه او نمره ۱۵ داد. شكست او در بوداپست مجارستان قطعا بیشتر از ناكامی های ۲ سال اخیر در مسابقات جهانی و المپیك نبود. پیروزی ظاهری فدراسیون یزدانی خرم در مسابقات جهانی گوآنگ جوی چین، نتیجه تلاش و شكست های انتقاد آمیز فدراسیون طالقانی بود.

این مربی مازندرانی تاكید كرد: حرف ها و انتقادات ما تكراری شده است. كشتی به خانه تكانی اساسی نیاز دارد كه باید توسط علی آبادی صورت بگیرد تا دوباره تنور این رشته گرم شود. او قبلا نیز اعلام كرده بود با تغییر مخالف نیست؛‌ اما هنوز شاهد هیچ تغییری در كشتی نبوده ایم. باید یك جابجایی مجدد صورت بگیرد.

واگذاری خاطر نشان ساخت: مدت هاست فدراسیون به دنبال سرمربی برای تیم ملی آزاد می گردد. این در حالی است كه ما نیروهای خوب زیادی داریم كه می توان انتخاب را از بین آنها انجام داد. باعث تاسف است كه فدراسیون برای مدتی به دنبال جذب مربی خارجی بود.

وی در مورد غیبت خود در كادر فنی تیم های لیگ برتری گفت: فعلا در هیچ جای كشتی ایران فعالیت ندارم. با وجودی كه عاشق این رشته و مربیگری هستم و نمی توانم از كشتی دور باشم؛ اما چون شرایط برای كار كردن مهیا نیست نمی توانم مسئولیتی بر عهده بگیرم.