جشنواره باران با موضوع « نماز و نیایش » با معرفی برگزیدگان به كار خود پایان داد.

جشنواره باران كه از دو ماه پیش به همت معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم تحقیقات و فناوری برگزار شده در مراسمی در تالار وحدت برگزیدگان خود را در رشته های نقاشی طراحی نمایشنامه شعر فیلم داستانی فیلم كوتاه نماهنگ برنامه رادیویی و عكس در دو بخش آزاد و دانشگاهی معرفی كرد.

حسن علی كرمی دبیر جشنواره باران در ابتدای مراسم بااشاره به اینكه این جشنواره در دو بخش داخلی و خارجی طراحی شده بود گفت : در بخش داخلی ۷۵۰ اثر به دبیرخانه ارسال شد كه هیئت داوران رشته های مختلف از میان پدیدآورندگان آثار رسیده ۵۰ نفر را به عنوان نفرات برتر برگزید.

وی افزود : بخش خارجی این جشنواره تا آبان ۸۸ ادامه دارد . هیئت داوران جشنواره باران در بخش دانشگاهی رشته نقاشی كیومرث قورچیان بنفشه محسنی خالصی و مرضیه شانه ساز را به عنوان نفرات اول تا سوم برگزید و از مرضیه مهرخوان شهره خادمی و محدثه اعزی نیز با اهدای لوح قدردانی كرد.

در بخش آزاد رشته نقاشی نیز مقام اول تا سوم را به ترتیب نسرین مختارزاده مهرانه حبیب زاده و امیرحسین امیرجلالی از آن خود كردند و از مریم میرطاهری عبدالرحمن تخمچیان و حامد اسماعیلی تقدیر شد.

در رشته طراحی در بخش دانشگاهی لیلا عراقی و در بخش آزاد علیرضا نیكنام به عنوان نفرات برگزیده معرفی شدند.

جایزه نمایشنامه نویسی بخش دانشگاهی به مجتبی حیدری برای نمایشنامه « چهل شب نذر » نسرین گل ریحان برای نمایشنامه « سایه » و مریم بابالویی برای نمایشنامه « نماز نیایش دعا » تعلق گرفت .

همچنین در بخش آزاد این رشته از نیوشا كوراوند دراره برای نمایشنامه « آسمان نزدیك است » تقدیر شد.

هیئت داوران جشنواره باران در رشته شعر محمدجواد شاهمرادی علی سلیمانی و غلامرضا سلیمانی را به عنوان نفرات برتر بخش دانشگاهی معرفی كرد و حسین جنتی رضا نیكوكار و حمید پارسافر رتبه های اول تا سوم بخش آزاد این رشته را از آن خود كردند.

در این بخش همچنین پونه نیكوی كلیمانی شایسته تقدیر شناخته شد.

در بخش دانشگاهی فیلم داستانی از پناه بر خدا رضایی برای فیلم « نور آسمانی » و علی عطشانی برای فیلم « یك قدم تا خدا » تقدیر شد و بخش آزاد این رشته برنده ای نداشت .

هیئت داوران در بخش دانشگاهی فیلم كوتاه روح الله سهرابی را برای فیلمم « نردبان » مهدی عرب یار محمدی را برای فیلم « هفت سلام » و « پناه بر خدا » رضایی را برای فیلم « فصل وصل » به ترتیب به عنوان نفرات اول تا سوم معرفی كرد و در این بخش سیدحامد نوبری برای فیلم « بسم الله الرحمن الرحیم » شایسته تقدیر شناخته شد.

در بخش آزاد فیلم كوتاه نیز از تلاش احمد ارجمندی برای ساخت فیلم « قلم دل » و جواد مزدآبادی برای ساخت فیلم « یك قفس آزادی » قدردانی شد.

در بخش دانشگاهی نماهنگ جشنواره باران « وقت خوش اذان » ساخته مهناز آذین به عنوان اثر برگزیده و « جشن تكلیف » ساخته مریم السادات رضوی به عنوان اثر شایسته تقدیر معرفی شد و این رشته برگزیده ای در بخش آزاد نداشت . هیئت داوران برنامه رادیویی فرخ غلی زاده سیدلر زینب كوچكیان و فرحناز اكبرزاده را به عنوان نفرات اول تا سوم معرفی و از مجتبی تونه ای تقدیر كرد.

این رشته نیز در بخش آزاد برگزیده ای نداشت .

در بخش آثار برگزیده عكاسی امیرحسین محمودی حامد نیرومند قوچانی و قاسم شیشه گری به عنوان نفرات اول تا سوم معرفی شدند و از آزاده نوزاد و محمدجواد صفاران تقدیر شد.

هیئت داوران جشنواره داود كهن ترابی فاخته جلایی نژاد و حمیدرضا مجیدی را به عنوان نفرات اول تا سوم بخش آزاد عكاسی معرفی كرد و پیمان ملكی مقدم را شایسته تقدیر شناخت .

جوایز این جشنواره را در برخی بخش ها حجت الاسلام رنجبران معاون فرهنگی نهاد رهبری در دانشگاه ها و خرمشاد معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم تحقیقات و فناوری به برگزیدگان اهدا كردند.