كشتی روزهای پرجنب و جوشی را سپری می‌كند و با تحقق برنامه‌های اعلام شده در تكاپوی خروج از بحران است .

برگزاری لیگ برتر كشتی آزاد بعد از یك ماه وقفه و نامشخص بودن تیم‌های شركت كننده كه با دخالت مستقیم رئیس فدراسیون وتشكیل جلسه با سرپرستان ۱۱ تیم حاضر در لیگ قطعی شد و همچنین اقدامات تازه دیگر فدراسیون، نوید روزهای بهتری را در كشتی می‌دهد .

در این راستا تشكیل جلساتی با روسای سابق فدراسیون كشتی از جمله محمدرضا طالقانی، امیررضا خادم، مرادعلی شیرانی،‌حسن تقدس نژاد، سیروس پور، ترخاق و سایر كارشناسان این رشته كه نقش بسزایی در افتخارات گذشته كشتی داشته‌اند، روح تازه‌ای در كشتی دمیده و فدراسیون در تلاش است اعضای اتاق فكر خود را با مدیران سابق كشتی تكمیل كند.

بدون شك احترام به تجربیات روسای قبلی و مشورت با آنها بسیاری از گره‌های كور را باز خواهد كرد.

بعد از ناكامی در المپیك به تازگی سرمربی كشتی فرنگی معرفی شده و قرار است طی روزهای آینده همكاران محمد بناء نیز مشخص شوند . در مورد كشتی آزاد هم فدراسیون منتظر بازگشت صنعتكاران است تا با مشورت وی كادر فنی تیم آزاد هم مشخص گردد كه در این خصوص امیدواریم با یك تجدید نظر كلی افراد با صلاحیت ،‌كاردان و مسلح به علم روز در این مسند قرار گیرند تا تجربه تلخ المپیك پكن تكرار نگردد. اما به هر حال مهمترین رویدادی كه تا پایان سال پیش روی كشتی ایران می‌باشد میزبانی جام جهانی ۲۰۰۹ تهران است كه شش یا هفت تیم برتر جهان طی روزهای ۱۷ و ۱۸ اسفند در تهران به مصاف هم خواهند رفت و بلافاصله بعد از این رقابت‌ها فدراسیون طی یك اقدام به موقع زمان رقابت‌های جام تختی را به ۲۲ و ۲۳ اسفند تغییر داده تا تیم‌های حاضر در جام جهانی در جام تختی نیز حاضر شوند و این رقابت‌ها از كیفیت مطلوب‌تری برخوردار شود .

طبق برنامه اعلام شده از ۱۲ آذر با حضور یازده تیم لیگ برتر آغاز می‌شود و قرار است فینال این پیكارها قبل از جام جهانی برگزار گردد .

اگر قبل از آ‌غاز لیگ برتر كادر فنی معرفی شود فرصت خوبی برای شناسایی اعضای تیم ملی در جام جهانی را خواهند داشت . البته لازم است در خلال لیگ حتما اردوهای مقطعی چند روزه برگزار شود تا كشتی‌گیران حال و هوای مسابقات بین‌المللی را تجربه كنند .

متاسفانه بعداز المپیك تنها رقابت‌های قهرمانی كشور در ساری برگزار شد كه اعضای تیم ملی در آن غایب بودند و خلا فاصله زمانی از المپیك تا جام جهانی پر نشد. در شرایطی كه اغلب حریفان ما در طول دو ماه گذشته چند تورنمنت معتبر را پشت سر گذاشته‌اند ولی كشتی‌گیران ما هیچ میدان بین‌المللی را تجربه نكردند .

به هر حال امیدواریم هر چه زودتر فدراسیون كشتی با گذر از بحران موجود نویدبخش روزهای بهتر و بویژه میزبانی شایسته در رقابت‌های جام جهانی باشد .