نفر سوم کشتی آزاد بازیهای المپیک ۲۰۰۸ پکن در وزن ۶۰ کیلوگرم گفت: بعد از گذشت ۳ ماه از بازیهای المپیک ۲۰۰۸ پکن، هنوز کادر فنی تیم ملی کشتی آزاد مشخص نشده است و باید هرچه زودتر از بلاتکلیفی خارج شود.

مراد محمدی یادآور شد: فضای حاکم بر کشتی ایران در این مقطع زمانی تعریفی ندارد و ادامه این روند لطمات زیادی را به پیکره این رشته ورزشی وارد می کند.

وی ادامه داد: این انتظار می رود که مسوولان فدراسیون کشتی هر چه زودتر کادر فنی تیم ملی کشتی آزاد را معرفی کنند تا در رقابتهای بین المللی جام تختی و جام جهانی نتایج مناسب و قابل قبولی کسب شود.

قهرمان رقابتهای جهانی ۲۰۰۶ چبن در خصوص عدم نتیجه گیری تیم منتخب کشتی آزاد مازندران در جام بین المللی زسکا گفت: کشتی گیرانی که به این رقابتها اعزام شدند از نظر آمادگی جسمانی در شرایط مناسبی قرار نداشتند.

محمدی در پاسخ به این سئوال که آیا با چنین وضعیتی صلاح بود که این تیم به جام فشرده و سنگینی همچون زسکا اعزام شود گفت: به هر حال حضور در رقابتهای بین المللی می تواند برای کشتی گیران داخلی مثمر ثمر واقع شود.

نفر سوم رقابتهای جهانی ۲۰۰۵ بوداپست افزود: کشتی گیران اعزامی به جام زسکا به تازگی در رقابتهای قهرمانی ایران حضور پیدا کرده بودند و همین مهم باعث شد که بعد از این مسابقات تمرینات آماده سازی خود را با جدیت و استمرار دنبال نکنند.

محمدی در رابطه با وضعیت آمادگی جسمانی خودش برای حضور در رقابتهای لیگ برتر کشتی آزاد افزود: تمرینات سبک و کم حجمی را به تازگی آغاز کرده ام و با یک آمادگی نسبی در لیگ برتر کشتی آزاد به میدان خواهم آمد.

محمدی در خصوص مبلغ قراردادش با تیم گازمازندران گفت: ۳۵ میلیون سقف قرار داد من با تیم گازمازندران تعیین شده است.

وی در رابطه با حضور کشتی گیران خارجی در رقابتهای لیگ برتر کشتی آزادنیز یادآور شد: حضور کشتی گیران خارجی در لیگ زمانی می تواند برای کشتی ایران مثمر ثمر شود که این حضور متناوب و مستمر باشد،یعنی اینکه کشتی گیران خارجی در طول برگزاری رقابتهای لیگ به طور مرتب در خدمت باشگاههای خود باشند.

لازم به ذکر است ،رقابتهای لیگ برتر کشتی آزاد ایران به گفته مسوولان کمیته لیگ فدراسیون کشتی از ۱۴ آذرماه با حضور ۱۱ تیم آغاز خواهد شد.