سرمربی تیم ملی فرنگی گفت: قهرمان ۳ سال اخیر كشتی فرنگی جهان و المپیك ۲۳ ساله است و این بی‌نظیر محسوب می‌شود.

محمد بنا اظهار داشت: حمید سوریان كه از سال ۲۰۰۵ تا ۲۰۰۷ طلای وزن اول كشتی فرنگی جهان را از آن خود دارد و در المپیك نیز در رده پنجم قرار گرفته، تازه ۲۳ سال دارد و در آغاز این راه است. او سال‌های سال می تواند مدال آور باشد. نفراتی مثل سامان طهماسبی، قاسم رضایی، علی محمدی و... نیز چنین شرایطی دارند و از فاكتور جوانی سود می برند.

وی اضافه كرد: به دیدار حمید سوریان رفتم؛ اما سایر ملی‌پوشان در شهرستان هستند. با توجه به فشردگی برنامه ها، نمی توانم با آنها پیش از تشكیل اردو دیدار داشته باشم؛ اما به صورت تلفنی با اكثر فرنگی كاران صحبت كرده ام. همه این نفرات جوان و آینده دار هستند. این مسئله امیدواری من را برای بازگشت دوباره افزایش داده و در من نیز ایجاد انگیزه كرده است.

نایب قهرمان جهان در سال ۱۹۸۱ در مورد برگزاری همایش مربیان كشتی فرنگی خاطر نشان ساخت: هدف اصلی ام از برگزاری این گردهمایی، ایجاد تعامل و دوستی بین مربیان بود. باید همه به هم نزدیك تر می شدند. ۱۸ ماهی كه دور از كشتی بودم برای من تجربیات گرانبهایی به همراه داشت به همین دلیل ترجیح دادم در آغاز دوباره كار، ایده های همكارانم را بشنوم و دوستی بین افراد حاصل شود.

بنا تاكید كرد: این گردهمایی واقعا عالی بود و امیدواریم را برای كار بیشتر كرد. همه با رضایت این همایش ۲ روزه را ترك كردند. من نیز متوجه شدم همواره كمك هایی از سراسر ایران دارم كه هرگاه دست یاری به سوی آنها دراز كنم دستم را خواهند فشرد.