همایش مربیان كشتی فرنگی سراسر كشور از دیروز در محل خانه كشتی تهران شروع شد.

در این جلسه ابتدا محمد دلیریان مدیر تیم های ملی در صحبت هایی هدف از این گردهمایی را ایجاد تعامل بین مربیان كشتی فرنگی سراسر كشور دانست.

در ادامه محمد بنا سرمربی تیم ملی كشتی فرنگی بزرگسالان هدف از برگزاری این همایش را ایجاد تعامل بین قشر مربیان سراسر كشور دانست و خواستار همكاری تمام مربیان برای رشد كشتی فرنگی و پیشرفت این رشته در دنیا دانست.

همچنین در قسمت بعدی برنامه دیروز مهدی خالدی رییس كمیته داوران و اصغر رامبد داور درجه یك بین المللی به مدت یك ساعت به صورت تئوری و عملی به تشریح طرح های جدید فیلا در مورد كشتی فرنگی پرداختند و مربیان نیز سؤالات خود را در این مورد مطرح كردند.

در ادامه این برنامه محمدرضا یزدانی خرم با حضور در جمع مربیان كشتی فرنگی كشور صحبت هایی را بیان و مربیان حاضر نیز مشكلات و سؤالات خود را مطرح كردند.

سرمربی تیم ملی كشتی فرنگی بزرگسالان ایران هدف از برگزاری همایش مربیان سازنده كشتی فرنگی را برقراری تعامل اعلام كرد: «قصد داریم با تمام مربیان سازنده كشتی فرنگی ارتباط تنگاتنگی را برقرار كنیم.»

بنا در این باره می گوید: «با برپایی همایش مربیان سازنده كشتی فرنگی قصد داریم تغییرات قوانین كشتی فرنگی را به طور صریح برای مربیان كشورمان تعریف و تشریح كنیم. هدف تنها ایجاد تعامل با مربیان سازنده كشتی فرنگی كشورمان است، به همین دلیل این همایش به صورت مستمر در ماه های آینده نیز برگزار می شود.»

بنا ادامه می دهد: «با تغییر قوانین كشتی فرنگی، طراحی تمرینات كشتی گیران نیز تغییر می كند و مربیان سازنده كشتی فرنگی باید بیشترین وقت خود را صرف آموزش فنون بكر كشتی فرنگی در سرپا كنند. در پایان این همایش نقطه نظرات اصلاحی و ساختاری مربیان سازنده كشتی فرنگی را برای پیشرفت این رشته ورزشی می گیریم تا در اسرع وقت نسبت به اعمال آنها در كشتی فرنگی اقدام كنیم.»

نایب قهرمان كشتی فرنگی جهان درباره معرفی كادر فنی تیم ملی كشتی فرنگی می گوید: «هنوز در این باره به جمع بندی نهایی نرسیده ایم اما در چند روز آینده مربیان تیم ملی را معرفی می كنیم.»