قهرمان كشتی آسیا در سال ۲۰۰۵ گفت: بدشانسی هایی كه در وزن ۹۶ كیلو داشتم را در سنگین وزن جبران می كنم.

حمید سیفی اظهار داشت: بعد از درگذشت پدرم تا مدت ها انگیزه ای برای تمرین كردن نداشتم و وزنم نیز به ۱۰۳ كیلو رسیده بود. براین اساس تصمیم گرفتم از این پس به صورت جدی وزنم را تغییر دهم تا با كاهش وزن دچار تحلیل قوای جسمانی نشوم. در ۱۲۰ كیلو خیلی راحت تر كشتی می گیرم. در ۹۶ كیلو هم مشكلی نداشتم و شاید در شرایطی نابرابر گاهی شكست می خوردم كه در مورد بعضی از حریفانم بعدها مشخص شد دوپینگی هستند.

وی افزود: كارم را در وزن جدید در مسابقات لیگ آغاز می كنم. با توجه به رفاقتی كه با امیر توكلیان داشتم با تیم راه آهن قرارداد بستم تا بیشتر فكرم به تمرین كردم معطوف باشد. می خواستم در مسابقات قهرمانی ایران هم روی تشك بروم كه این امر به دلیل درگذشت پدرم میسر نشد.

این كشتی گیر همدانی خاطر نشان ساخت: علیرضا حیدری كشتی گیر بسیار خوبی بود و همیشه برابر من مبارزه خوبی ارائه می كرد. در ۹۶ كیلو فقط حیدری از من برتر بود كه به مسابقات جهانی و المپیك اعزام می شد با این حال من زحمت خودم را می كشیدم و از عملكردم راضی هستم.

سیفی در مورد سابقه خود در وزن ۱۲۰ كیلو تاكید كرد: یك بار در فینال جام تختی با توست به علیرضا رضایی باختم. در این وزن ۲ عنوان نایب قهرمانی ایران را دارم. با فردین معصومی هم كشتی گرفته ام كه برد و باخت بین ما رد و بدل شده است.