مدیرکل دفتر هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی، از خرید آثار ارزشمند ارایه شده در نمایشگاه های فروش آثار هنری ( آرت اکسپو ) ازسوی وزارت ارشاد خبر داد.

دکتر " محمود شالویی " تاکید کرد : شورای خرید آثار هنری وزارت ارشاد در صورتی که آثار مناسبی در دو اکسپوی هنری" عکس و مجسمه سازی " که هم اکنون در تهران برپاست و یا هر اکسپوی دیگری مشاهده کند، قطعا جهت خرید آثار اقدام می کند .

"" ناصر آراسته "‌عضو شورای خرید آثار هنری وزارت ارشاد روزگذشته در گفت وگویی نسبت به موضوع خرید وزارت ارشاد از این دو اکسپو، اظهار بی اطلاعی و گفته بود که " از برگزاری این دو اکسپو بی اطلاعم و اگر قرار است از آنها اثری خریداری شود ، باید از طرف موزه هنرهای معاصر به ما اطلاع دهند .""

شالویی در مورد شرایط خرید آثار هنری توسط وزارت ارشاد، گفت : نخستین شرط خرید وزارت ارشاد از اکسپوهای هنری در داخل کشور این است که برگزاری اکسپوها با هماهنگی وزارتخانه باشد و در واقع وزارت ارشاد در جریان برگزاری آنها باشد و شرط دوم قابلیت اثر و مناسب بودن آن است که درصورت وجود این دو شرط ، وزارت ارشاد به طور قطع ، جهت خرید آثار اقدام می کند.

سرپرست موزه هنرهای معاصر تهران یادآور شد : برپایی دو اکسپو هنری " مجسمه سازی و عکس " در تهران با هماهنگی وزارت ارشاد بوده است و خود من شخصا در مراسم گشایش نمایشگاه فروش آثار عکس در موسسه صبا حضور داشتم و در مورد اکسپوی مجسمه سازی در خانه هنرمندان نیز در جریان برپایی این اکسپو بوده ام .

وی ادامه داد : از این رو درصورتی که اثر ارزشمند و فاخری در این دو اکسپو مشاهده شود ، وزارت ارشاد نسبت به خرید و حمایت از صاحب اثر در حد مقدورات اقدام می کند .

شالویی، با اشاره به سفر اخیر خود به ونیز و بازدید از محل برپایی دوسالانه هنرمندان ایرانی که قرار است در سال آینده برگزار شود، گفت : در زمان حاضر در محل برپایی این بیینال ، نمایشگاه عکسی از هنرمندان اروپایی برپا بود که به طور قطع می توان گفت که آثار ارایه شده در اکسپوی عکس موسسه صبا از نظر فنی و تخصصی بسیار ارزشمند تر و با دید تکنیکی تر نسبت به عکس های نمایشگاه ونیز تهیه شده است.

مدیر کل دفتر هنرهای تجسمی وزارت ارشاد از مسوولین موسسه صبا به خاطر برپایی چنین نمایشگاهی و انتخاب آثار تکنیکی و جذاب برای عرضه درنمایشگاه فروش قدردانی کرد.

وی خاطرنشان کرد که هنوز آثار ارایه شده در نمایشگاه فروش آثار مجسمه سازی در خانه هنرمندان را از نزدیک بازدید نکرده است .