فرزین هدایت زاده گفت : وضعیت مجسمه سازی رو به رشد است و به دوران شکوفایی و طلایی مجسمه سازی رسیدیم .

فرزین هدایت زاده مدیر اجرایی اکسپوی مجسمه سازی در خصوص چگونگی برپایی این حراجی گفت: در شهریور ماه امسال آثار را با یک فراخوان و یک برنامه ریزی دقیق جمع آوری کردیم . در اوایل مهر ۲۰۰ اثر از مسان ۶۰۰ مجسمه انتخاب کردیم و به دبیرخانه ارسال شد.

وی ادامه داد: این اکسپو یکی از بهترین نمایشگاه های دوران پس از انقلاب است و از نظر کیفی عالی است.

هدایت زاده درباره آیین گشایش این نمایشگاه اظهار داشت: برنامه ریزی ما برای دو مراسم بود که یکی در روز جمعه ۱۷ آبان بود و دیگری شنبه ۱۸ آبان بود. آیین گشایش خصوصی هم برای خریداران آثار هنری ترتیب داده بودیم که نسبتا با استقبال خوبی مواجه شد.

مدیر اجرایی اکسپوی مجسمه سازی این آثار را مثبت ارزیابی کرد و افزود: ما تا به حال پنج بینال مجسمه سازی داشتیم، هنرهای طراز اول همگی در این نمایشگاه حضور داشتند.

وی در خصوص استقبال بازدیدکنندگان تصریح کرد: همیشه نمایشگاه های مجسمه سازی با استقبال خوبی مواجه می شود و امیدواریم که روز به روز به تعداد علاقمندان این هنر افزوده شود.

هدایت زاده وضعیت مجسمه سازی در ایران را رو به رشد دانست و گفت: در گذشته به این گونه نبود. من فکر می کنم به دوران شکوفایی و طلایی مجسمه سازی در ایران رسیدیم و همانطور که بزرگان گفته اند، ایران بهشت مجسمه سازی خواهد شد.

هدایت زاده محدودیت های این هنر را پلی به سوی پیشرفت دانست و گفت: هر سیستمی یک محدودیتی دارد ما هم با محدودیت های نه چندان زیادی مواجه هستیم البته این محدودیت ها باعث رشد رشد خواهد شد.

وی فعالتر شدن بازار فروش را راه حلی برای بهتر شدن دانست و افزود: اگر بتوانیم از شهرداری های مناطق مختلف دعوت به عمل بیاوریم تا بیایند و بازار فروش را فعال کنند باعث می شود اقتصاد مجسمه سازی گردش پیدا کند و هنرمندان راحت تر به کار می پردازند.

این مدیر اجرایی در پایان درباره طرح مجسمه سازی در میادین گفت: بینال مجسمه سازی شهری برای اولین بار است که برگزار شده ولی هنوز نتایج داوری ها مشخص نشده است.

وی ادامه داد : آثاری که در این بینال به نمایش درآمده آثار بدی نیستند ولی در آینده با برنامه ریزی دقیق تر، نتایج بهتری خواهیم گرفت.

شکوفه حیدر