اولین نمایشگاه سالانه فروش آثار هنرمندان مجسمه‌‏ساز ایران از روز گذشته در خانه هنرمندان ایران با میزبانی انجمن هنرمندان مجسمه‌‏سازان ایران کار خود را آغاز کرد.

در این نمایشگاه بیش از ۲۰۰ اثر از هنرمندان صاحبنام مجسمه‌سازی و دانشجویان این رشته معرفی و به فروش گذاشته شده است.

کوروش گلناری، عضو هیات مدیره انجمن هنرمندان مجسمه‌ساز ایران و دبیر این نمایشگاه روز گذشته در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه کاتالوگ نمایشگاه از ۱۰ روز گذشته به گالری داوران ارسال شده است، گفت: خوشبختانه با این اقدام و قبل از برگزاری نمایشگاه ۳۰ اثر توسط مجموعه‌داران و صاحبان گالری‌‏ها فروخته شده است و با توجه به ارسال کاتالوگ‌ها به کشور فرانسه و دبی امارات چند مجموعه‌‏دار خارجی نسبت به خرید آثار ابزار تمایل کرده‌‏اند.

وی درباره نحوه قیمت‌گذاری آثار نیز افزود: قیمت‌‏گذاری انجام شده براساس پیشنهاد هنرمندان بوده است و فکر می‌‏کنم با توجه به شرایط، قیمت‌‏ها منطقی به نظر می‌‏رسد.

گلناری در مورد گران‌‏ترین و ارزان‌‏ترین آثار قیمت‌گذاری شده در این نمایشگاه گفت: گران‌‏ترین اثر به نمایش در آمده در این نمایشگاه مربوط به اثری از محسن وزیری‌مقدم با رقمی ‌بالغ بر۲۵۰‌میلیون تومان و ارزان‌ترین اثر مربوط به تعدادی آثار دانشجویی با رقم ۳۰۰‌هزار تومان است. تا به امروز و با گذشت فقط یک روز از برگزاری نمایشگاه بیش از ۱۳۰‌میلیون تومان فروش داشتیم که ۲۵‌درصد از این رقم به انجمن هنرمندان مجسمه‌ساز و خانه هنرمندان اختصاص می‌‏یابد.

عضو هیات‌مدیره انجمن هنرمندان مجسمه‌ساز ادامه داد: با توجه به زمان‌‏بندی دقیقی‌‏ که برای برگزاری این نمایشگاه داشتیم رویدادهای مشابهی که توسط شهرداری و وزارت ارشاد انجام گرفت تاثیری در نحوه برگزاری نداشت به طوری ‌‏که در اولین روز نمایشگاه با استقبال بسیار خوبی روبه‌رو شده است.

دبیر اولین نمایشگاه سالانه فروش آثار هنرمندان مجسمه‌ساز ایران با اشاره به مجموعه ارزشمند و گرانبهای نمایشگاه گفت: سازمان زیباسازی و سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و فرهنگستان هنر به عنوان مجموعه‌‏های دولتی قول‌‏های مساعدی را برای خرید تعدادی از آثار نمایشگاه به ما داده‌‏اند.

وی در پایان از موسسه چاپ نظر، مجله تندیس موسسه توسعه هنر و چند بخش خصوصی که در برگزاری این نمایشگاه حضور داشتند تشکر کرد.

اولین نمایشگاه سالانه فروش آثار هنرمندان مجسمه‌ساز ایران تا سی‌ام آبان ماه در خانه هنرمندان به کار خود ادامه می‌دهد.