وزیر نیرو گفت: با طرحهایی که در دست اجرا داریم تا تابستان سال آینده چهار هزار مگاوات برق بر ظرفیت تولید نیروگاههای آبی، گازی و بخار کشور افزوده می شود.

سیدپرویز فتاح روز دوشنبه در آیین بهره برداری از نیروگاه ۶۳۶ مگاواتی سیکل ترکیبی سبلان اردبیل افزود: نهضت نیروگاه سازی درکشور با جدیت پیگیری می شود و با این روند مشکل تامین برق حل خواهد شد.

وی بیان کرد: کسانی که دولت نهم را درساخت نیروگاههای تولید برق زیرسوال می بردند باید امروز بدانند که نیروگاه سیکل ترکیبی ۶۳۶ مگاواتی اردبیل دردوره دولت نهم آغاز و درکمتر از ۳۰ ماه به بهره برداری رسیده است.

وی، تبدیل نیروگاههای گازی به نیروگاههای سیکل ترکیبی را از اولویت های وزارت نیرو عنوان کرد و گفت: بخش بخار نیروگاه کرمان در چند هفته گذشته وارد مدار شده و فاز دوم آن نیز به زودی وارد مدار می شود.

فتاح افزود: همچنین در همین راستا شش واحد بخار هم در نیروگاه دماوند در حال احداث است.

وی با اشاره به سرمایه گذاری سه هزار میلیارد ریالی برای احداث نیروگاه سیکل ترکیبی اردبیل گفت: برای احداث خط انتقال ۴۰۰ کیلوولت این نیروگاه نیز یک هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری شده است.

وی اضافه کرد: با بهره برداری از این طرح ما هم اکنون در شمال غرب کشور مشکلی برای تامین برق نداریم و حتی تولید برق استان اردبیل هم اکنون بیش از دو برابر مصرف این استان است و مازاد آن نیز براساس برنامه ریزی انجام شده به جمهوری آذربایجان صادر خواهد شد.

فتاح در ادامه گفت: امروز علاوه بر بهره برداری از این نیروگاه کلنگ توسعه دو واحد گازی و احداث سه واحد بخار این نیروگاه نیز بر زمین زده شد که با سرمایه گذاری هفت هزار میلیارد ریالی مجموع تولید برق این نیروگاه به یک هزار و ۵۰۰ مگاوات افزایش خواهد یافت.

وی در ادامه دولت نهم را دولت کار، جدیت و سرعت انجام کارها دانست و افزود: در این دولت با نگاه عدالت محوری به استان ها نگریسته می شود.

وزیر نیرو بیان کرد: توان انجام کارهای عمرانی بزرگ در کشور ما بسیار بالا است و ما این توان خود را دست کم گرفته ایم ولی مدیرانی در کشور و در استان اردبیل مشغول خدمت هستند که حتی در سرمای جانکاه زمستان کار را تعطیل نکرده و در سریع ترین پروژه نیروگاهی کشور را دراین استان به بهره برداری رساندند.