چهارمین جشنواره هنر جوان در دو نگارخانه جدید حوزه هنری گشایش یافت. مرتضی اسدی دبیر چهارمین جشنواره هنر جوان در مراسم گشایش این جشنواره و نگارخانه ابوالفضل عالی،یادی از این هنرمند كرد و گفت: ابوالفضل عالی حدود ۳۰ سال پیش در چنین فضایی با دوستان و همكلاسی‌هایش مركز هنرهای تجسمی حوزه هنری را بینان گذاشت و نقاشان و طراحان گرافیك جوان، هر چه از هنر انقلاب دارند نتیجه زحمات همه كسانی است كه توانستند بخشی از وظایف خودشان را در قبال هنر انقلابی انجام دهند.

وی در ادامه از اضافه شدن یكی دو بخش دیگر به جشنواره هنر جوان خبر داد و گفت: این جشنواره امسال در ۶ رشته نقاشی،پوستر،تصویرسازی،خوشنویسی،كاریكاتور و طراحی برگزار شد كه بخش طراحی امسال اضافه شد و

سال آینده نیز یك یا دو رشته دیگر از هنرهای تجسمی به جشنواره اضافه خواهد شد.

اسدی همچنین گفت: امسال تصمیم گرفتیم كه برگزاری برنامه‌های حوزه هنری در خارج از حوزه نباشد و امكانی را فراهم كردیم كه برنامه‌های حوزه در داخل حوزه برگزار شود.

در ادامه مراسم با حضور حسن بنیانیان رییس حوزه هنری و محمدحسین نیرومند سرپرست مركز هنرهای تجسمی حوزه هنری،نگارخانه سیدحسن حسینی و ابوالفضل عالی گشایش یافت و حاضران از آثار چهارمین جشنواره هنر جوان بازدید كردند.

در این نمایشگاه آثار بیش از ۳۷۰ هنرمند جوان از سراسر كشور به نمایش گذاشته شده بود كه این آثار در شش رشته نقاشی، تصویرسازی، طراحی، پوستر، خوشنویسی و كاریكاتور در نگارخانه‌های ابوالفضل عالی، سید‌حسن حسینی، چلیپا، خانه عكاسان ایران، و خانه سوره حوزه هنری ارائه شد.

این نمایشگاه تا ۲۹ آبان پذیرای علاقه‌مندان خواهد بود.