نمایشگاه مجسمه های فلزی ساخته "شهین عتیقه" در موزه نگارستان و کاخ ملت مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد برپا شده است.

شهین عتیقه گفت: در این نمایشگاه تعداد ۶۳ اثر از ساخته های خود با مضمون عرفانی را برای بازدید همگان به معرض تماشا گذاشته ام.

وی در توضیح ساخته های خود افزود: این آثار از ضایعات فلزهایی مانند آهن و مس ساخته شده است و در برخی موارد چوب هم در آنها بکار رفته است.

عتیقه ، اظهار داشت: وقتی به مواد بیهوده و دور ریخته شده، جان داده می شود، افرادی که احساس بیهودگی می کنند با دیدن این آثار به تفکر پرداخته ، حس بهتری پیدا می کنند که این خود ارزش زیادی دارد.

این هنرمند ایرانی به تاریخچه زندگی هنری خود اشاره کرد و گفت که حدود ۳۰ سال است در زمینه ساخت این گونه مجسمه ها فعالیت دارد و فارغ التحصیل رشته بازرگانی از ایران، مجسمه سازی و جوشکاری از آمریکا است.

به گفته عتیقه، مجسمه "آسیاب بادی" ساخته وی از ضایعات حدود نود سال پیش، به تازگی در سیلوی تهران نصب شده است.

همچنین مجسمه "نیایش" که تصویر زنی است که دست خود را به نشانه دعا بلند کرده در دانشگاه بارلینگتن در نیوجرسی و مجسمه "آگاستاس هاکینگ" نیم تنه اولین سیاه پوستی که در زمان کندی وارد پارلمان آمریکا شده بود، در پارکی به همین نام در لس آنجلس قرار داده شده است.

عتیقه گفت: طرح مجسمه "پیروزی" از طرف مجموعه سعدآباد نیز به شهرداری تهران داده شده که در صورت موافقت ساخت آن را به زودی آغاز خواهم کرد.

این نمایشگاه با همکاری مجموعه سعدآباد در این مکان دایر است و زمان مشخصی برای پایان آن اعلام نشده است.