طی مراسمی با حضور برخی از مدیران استانی و شهرستان اهواز از مشتركان كم مصرف آب و برق خوزستانی در سال جاری تقدیر شد.

استاندار خوزستان در این مراسم با تقدیر از مردم این استان در زمینه صرفه‌جویی در مصرف انرژی گفت:‌اگر همكاری مردم نبود قطعا در استان خوزستان نیز مانند اصفهان وتهران با خاموشی‌های چهارساعته در طول روز روبرو بودیم اما همكاری مردم و ادارات و همچنین توجه رئیس جمهور به این استان به علت گرمای هوا، با وجود بحران خشكسالی و كمبود برق خاموشی كمتری را درتابستان داشتیم.

سید جعفر حجازی افزود : علاوه بر مردم ۶۰ درصد ادارات استان نیز با تغییر ساعت كاری و صرفه جویی ۲۰ درصد از مصرف برق خود را كاهش دادند كه این همكاری‌ها در برخی روزها به صرفه‌جویی ۷۰۰ تا هزار مگاوات برق در روز منجر می‌شد .

وی ادامه داد: استان خوزستان همه ساله نیمی از برق تولیدی خود را به سایر استان‌ها صادر می‌كرد اما امسال مجبور شد با برعكس كردن پست‌های برق خود به همان میزان برق وارد كند.

حجازی خواستار ادامه صرفه جویی‌های مردم در مصرف آب و برق شد و تصریح كرد: این مسئله باعث نجات ما از مشكلات و كمبودها در بحث انرژی می‌شود و باید به شكل یك فرهنگ در میان مردم نهادینه شود.نماینده عالی دولت در استان خوستان گفت: وضع بارندگی‌های امسال هنوز مشخص نشده است و برای ادامه احتمالی خشكسالی نیز باید برنامه‌ریزی كرد و آماده بود.

حجازی از حذف ۱۲۶ هزار انشعاب غیرمجاز برق از ابتدای امسال تا كنون در این استان خبر داد وافزود: این میزان معادل نیمی از انشعاب‌های غیرمجاز استان بود .

در ادامه این مراسم از ۲۱ كشاورز نمونه ، شش مشترك خانگی و شش تن از مد یران شركت‌های آب و برق استان خوزستان كه در زمینه صرفه جویی و استفاده بهینه از انرژی موفق عمل كرده‌اند با اهدای لوح و سكه بهار آزادی تجلیل شد.