موزه هنرهای معاصر فلسطین، در حاشیه همایش امام خمینی و مسئله فلسطین، بخشی دیگر از گنجینه‌ بزرگ هنری خود را روز دوشنبه ۱۳ خردادماه، رونمایی می‌كند.

به نقل از روابط عمومی موزه هنرهای معاصر فلسطین وابسته به فرهنگستان هنر، این مجموعه در حاشیه همایشی كه وزارت امور خارجه، با حضور سفرای كشورهای منطقه و جهان اسلام در ایران برگزار می‌كند بخشی دیگر از گنجینه بزرگ هنر مقاومت اسلامی را كه شامل مجموعه‌ای نفیس و ارزشمند از میراث هنر آرمانگرا و عدالتخواه جهانی است با موضوع مقاومت فلسطین رونمایی خواهد كرد.

این همایش همزمان با سالروز ارتحال حضرت امام (ره) و با موضوع امام خمینی و نگاه به مسئله فلسطین، در محل دفتر مطالعات سیاسی و بین‌المللی وزارت امور خارجه برگزار می‌شود.

ارایه آثار این گنجینه به قصد آشنایی هرچه بیشتر مقامات دیپلماتیك این كشورها با میراث هنر مقاومت و ارزشهای متعالی و معنوی آن به عنوان بخشی از آرمان و اندیشه وحدت، هویت و پایداری جهان اسلام صورت می‌گیرد.

موزه هنرهای معاصر فلسطین، در راستای سیاست تعریف شده تمركز زدایی و انتقال نمایشگاه‌ها به سراسر نقاط كشور و حتی جهان اسلام تاكنون نمایشگاه‌های دوره‌ای، استانی و فرامرزی متعددی را از منتخب آثار دوسالانه‌های جهان اسلام و هنرمندان مسلمان در حوزه‌های مختلف هنری برگزار كرده است.

این موزه همچنین در موارد مختلفی چون نمایشگاه بین‌المللی كتاب و همایش‌های فرهنگی، سیاسی به تدریج بخشهایی از گنجینه هنری خود را كه شامل آثار چشمگیری از هنرمندان فلسطین، جهان اسلام و سراسر جهان را رونمایی كرده و همچنین میزبان چند مسابقه بین‌المللی كاریكاتور و پوستر با موضوع مقاومت بوده است.

مراسم رونمایی گنجینه موزه هنرهای معاصر فلسطین، همزمان با همایش بین‌المللی امام (ره) و مسئله فلسطین در وزارت امور خارجه از روز دوشنبه ۱۳ خرداد ماه جاری به مدت یك روز، برگزار خواهد شد.