تصویر ناب در هزارتوی ذهن مشوش شكل نمی‌گیرد، تفكر ذهن و پالودن آن از ارجاعات مغشوش و پارازیت، جاذبه‌ای ذهنی را سبب می‌شود كه اتفاقات را بدل به امكانات می‌كند. این‌جاست كه ذهن، همگام با هستی فرآیندی را آغاز می‌كند كه منجر به دیالكتیك برون و درون می‌شود. تلاقی درون و برون، هم‌زمانی هستی و ذهن، ایستادن در پهنه‌ای است كه تصویر ناب اجازه امكان می‌یابد. حضور عناصر بصری در جهان تصویر ناب، حضوری به تمامی فیزیكال و عینی نمی‌تواند باشد. خط تنها یك كنش فیزیكی دست انسان نیست كه تصویری به عینی را تصویر كند، خط به امكانی تبدیل می‌شود در جهت تولید بافت و ریتم به‌مثابه زمینه‌ای سرشار از انرژی كه مختصاتش را هستی و ذهن ترسیم كرده‌اند. كشف توانایی‌های ذهن در جنب امكانات هستی برای خلق تصویری هرچه ناب‌تر هدفی است كه چشم‌انداز مولفان آثار را نقش زده است.

این‌ها باور خالقان آثاری است كه در نمایشگاه "هم‌زمانی" آثارشان را عرضه كردند.

نمایشگاه آثار طراحی مشتمل بر ۱۷ اثر از "نیكزاد عربشاهی" و "پری‌چهر طیبی" در گالری لاله برپاشده است.

آثار به‌نمایش درآمده در این نمایشگاه در ابعاد بزرگ و با تكنیك میكس مدیا و مداد حاصل حدود دوسال‌ونیم، كار این دو هنرمند جوان است كه با موضوع و عنوان "هم‌زمانی" و با فضایی سوخته و رنگ‌های تیره عرضه شده‌اند.

چیدمان نمایشگاه نوعی فضاسازی است كه مخاطبان را از محیط بیرون جدا می‌كند و ذهن را به چیزهای مختلف و فضای مختلف ارجاع می‌دهد و برگزاركنندگان معتقند كه چون نمایشگاه تجسمی است، این نوع موسیقی هم توسط مخاطب تجسم می‌شود.

نیكزاد عربشاهی به خبرنگار ایسنا، نمایشگاه هم‌زمانی ایده‌ای بود كه می‌خواستیم ببینیم در فضای ذهنی گستره امروز، چه اتفاقاتی می‌افتد و نشان دهیم تصویر ذهنی می‌تواند هنر ناب‌تری را به‌وجود آورد. با این ایده استارت نمایشگاه زده شد و به‌نوعی تكوین فضای علمی و عملی تجسمی شكل گرفت.

او افزود: عنوان "هم‌زمانی" همان تئوری گوستاو یونگ است، یعنی همان رویدادهایی را كه می‌شناسیم و اتفاقاتی كه فكر می‌كنیم از پیش دیده‌ایم و در واقع زمانی‌كه اتفاقات درونی و بیرونی در یك طول موج قرار می‌گیرند.

عربشاهی هدف دیگر این بود كه نشان دهیم، اتفاقاتی كه می‌افتد فقط در زندگی شهری نیست، بلكه در دل نقاشی‌های نقاشان هم می‌افتند و بعضی اوقات انسان‌ها خیلی راحت از كنار آن‌ها رد می‌شوند. ما سعی كردیم این اتفاقات را درك كنیم به‌طوری‌كه گاهی اوقات می‌شد بدون این‌كه كارهای یكدیگر را ببینیم، نتیجه‌ای كه از كار گرفتیم، مانند هم می‌شد و نتایج بصری یكسانی داشت.

او ابراز كرد: از آن‌جایی كه ذهن، خالق بی‌چون و چراست سعی كردیم، از این قدرت به‌طور كامل برای به وجودآوردن یك تصویر ناب استفاده كنیم.

عربشاهی از برگزاری سه نمایشگاه دیگر به‌طور هم‌زمان بعد از این نمایشگاه خبر داد و گفت: این نمایشگاه با عنوان متفاوت اما با همین تفكر و اندیشه برگزار می‌شود. وی به زمان و مكان برپایی این نمایشگاه‌ها اشاره‌ای نكرد.

نمایشگاه یادشده در گالری لاله واقع در خیابان فاطمی، جنب هتل لاله، تا ۱۳ خردادماه جاری برپاست.