شركت توانیر طی اطلاعیه‌ای مشتركان برق اعم از صنایع، تجاری، خانگی، كشاورزی و عمومی را به كاهش حداقل ۱۰ درصد مصرف نسبت به سال گذشته فراخواند تا فصل گرما بدون بروز خاموشی سپری شود.

به نقل از روابط عمومی توانیر در این اطلاعیه آمده است پدیده خشكسالی و كاهش نزولات آسمانی در ماههای اخیر و كمبود ذخایر آب در پشت سدها، تولید برق در نیروگاه‌های برق آبی را محدود كرده است به طوری كه تولید این نیروگاه‌ها (برق آبی) به یك چهارم كاهش یافته است.

این اطلاعیه می‌افزاید: با توجه به شرایط موجود شركت‌های برق در سراسر كشور تمهیداتی با همكاری سایر دستگاه‌ها و سازمان‌های ذیربط كاهش نیاز مصرف برق پیش‌بینی كرده‌اند كه از جمله آنها میتوان به تعدیل روشنایی معابر، توزیع وسیع لامپ‌های كم‌مصرف بین مشتركان و تغییر ساعت كار ادارات در مناطق گرمسیر، تعدیل مصارف انرژی برق در ادارات دولتی و صنایع كشور اشاره كرد.

در پایان این اطلاعیه تاكید شده است در حال حاضر نیروگاه‌های حرارتی با تمام توان برای تامین برق در مدار تولید برق قرار دارند با این وجود از مشتركان برق به ویژه مشتركان بخشهای خانگی و تجاری تقاضا می‌شود با كاهش مصارف غیرضرور به میزان حداقل ۱۰ درصد شرایط تامین برق بدون خاموشی را در فصل گرما فراهم سازند.