موزه ملی سینمای ایران و موزه هنرهای معاصر تهران در حوزه هنرهای تجسمی و سینما همكاری می‌كنند.

به نقل از روابط عمومی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در نشست محمود شالویی؛ مدیركل دفتر هنرهای تجسمی، محمد‌حسن پزشك؛ مدیرعامل موزه ملی سینما و عزت‌الله انتظامی؛ رئیس هیات مدیره موزه سینما، مقرر شد همكاری‌هایی مشترك بین موزه هنرهای معاصر تهران و موزه سینما انجام شود.

محمود شالویی؛ مدیركل دفتر هنرهای تجسمی درباره معرفی و توسعه دو موزه گفت: در زمینه هنر همانگونه كه برنامه‌ی سینمایی می‌تواند در جامعه اثربخش باشد، حضور آثار تجسمی نیز در جهت تلطیف فضا می‌تواند تاثیرات قابل توجهی در روح انسان‌ها داشته باشد. موزه سینما و موزه هنرهای معاصر می‌توانند با امكان سنجی برنامه‌های یكدیگر در این جهت گام بردارند.

عزت‌الله انتظامی در ادامه نشست خاطرنشان كرد: موزه ملی سینما دارای امكاناتی است كه می‌تواند با نمایش آثار سینمایی موجود از یك قرن‌پیش، جامعه را با سینمای ایران آشنا كند و سینماتك موزه هنرهای معاصر تهران نیز با مخاطبان خاص و امكانات سمعی، بصری به عنوان تنها سینما تك ایران می‌تواند گام مثبت و ویژه‌ای در جهت نمایش آثار سینمایی بردارد.

در این نشست، مقرر شد موزه سینما و موزه هنرهای معاصر تهران از قابلیت‌های خود در جهت معرفی آثار موزه‌ای و نمایش آثار سینمایی و تجسمی استفاده كنند و در محل موزه ملی سینمای ایران نمایشگاه دائمی فروش آثار هنری برپا شود.

شالویی با تاكید بر همكاری بین موزه‌ها و مراكز فرهنگیف هنری در سطح ملی و بین‌المللی گفت: این همكاری‌ها موجب همبستگی بین‌حوزه‌های مختلف هنری خواهد شد.