اگر با مشكلی خاصی روبه‌رو نشویم، امسال آب را از استان كهگیلویه و بویر احمد به بندر لنگه می‌رسانیم.

رسول زرگر - معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا - با بیان مطلب فوق گفت: تمام تلاش ما این است كه بتوانیم امسال آب را به بندر لنگه برسانیم؛ مگر این‌كه با مشكلاتی خارج از اختیارمان مواجه شویم.

وی از دو طرح كوتاه مدت و بلند مدت خبر داد و افزود: طرح كوتاه مدت عبارت است از راه‌اندازی آب شیرین‌كن تا بخشی از مشكلات را حل كند كه امیدواریم در اواسط خرداد عملی شود و طرح بلند مدت خط انتقال خلیج فارس است كه به بندر لنگه می‌رسد.

او در ادامه خاطرنشان كرد: در جلسه‌ سه هفته پیش در بوشهر پیشرفت طرح بلند مدت بررسی شد. تمام تلاشمان این است كه بتوانیم مشكلات این خط را تا پایان امسال برطرف كنیم كه البته برای این كار اعتبار ۶۰۰ میلیارد تومانی نیاز است و در حال حاضر كمتر از این مبلغ پیش‌بینی شده است.

زرگر در مورد انتقال آب سد دوستی به مشهد نیز اظهار كرد: تلاش شبانه‌روزی می‌كنیم كه تا پیش از پایان تابستان، بخشی از آب این سد به مشهد برسد. فقط یك نگرانی جزئی داریم، چرا كه ممكن است تامین یكی دو اقلام مورد نیاز به دلایلی به مشكل برخورد كند.

معاون وزیر نیرو در پاسخ به این سوال كه با توجه به كمبود آب، آیا جداسازی آب شرب از بهداشتی صرفه‌ اقتصادی دارد؟ گفت: در رابطه با این كار در ۱۰ شهر بزرگ كشور مطالعاتی در حال انجام است كه تا دو ماه آینده نتیجه‌ آن مشخص می‌شود.