برگزاری جایزه فرهاد پس از دو بار تغییر زمان به علت در اختیار نداشتن تالار هم اكنون در انتظار مكان مناسب است.

در نشست مطبوعاتی كه صبح امروز با حضور فریدون شهبازیان دبیر جایزه موسیقی فرهاد و یحیی شریعت‌نیا وكیل خانوادگی این هنرمند و رئیس هیئت مدیره خانه فرهاد در خانه هنرمندان ایران برگزار شد،شریعت نیا در خصوص به تعویق افتادن این جایزه گفت:این جشنواره ابتدا قرار بود اسفندماه برگزار شود اما بواسطه همزمانی با انتخابات مجلس لغو و به تاریخ ۲۲ تا ۲۶ اردیبهشت افتاد اما در این‌بار نیز به دلیل عدم واگذاری تالارهای مناسب به ما برگزار نخواهد شد.

وی با بیان اینكه این جایزه را تا قبل از تیرماه برگزار نخواهیم كرد،اظهار داشت:ما ابتدا اریكه ایرانیان و سپس تالار وحدت و تالار اندیشه حوزه هنری را برای برگزاری جایزه فرهاد در نظر گرفتیم كه متاسفانه تالار وحدت ابتدای امر با چنین برنامه‌ای موافقت و سپس در آخرین لحظات از برگزاری آن سر باز زدند.

وی ادامه داد: طی مذاكره با مسئولان حوزه هنری نیز آنها تنها می توانستند این تالار را در نیمه دوم سال در اختیار ما قرار دهند.بر این اساس ما تمام كارهایمان را برای برگزاری چنین جشنواره‌ای انجام داده‌ایم و تنها منتظر پیدا كردن مكان مناسب برای آن هستیم.

شریعت‌نیا بیان داشت:ما هیچ كمك مادی از ارگانهای دولتی و خصوصی نگرفته‌ایم.

در ادامه این نشست فریدون شهبازیان دبیر جایزه فرهاد در خصوص داوری آثار رسیده به جشنواره گفت:۵۳۷ اثر از ۱۲۴ شهر كشورمان به جشنواره فرستاده شده كه ۲۰۰ اثر به مرحله داوری راه یافتند و تعداد ۴۶ اثر نبز به دور دوم داوری راه یافتند.

وی بیان داشت: ملاك ما در داوری موسیقی ،ترانه و خوانندگی است كه البته فاكتور پایانی ما برای خوانندگی اجرای روی صحنه است. در این میان ترانه تنها موردی است كه در داوری به آن نپرداخته‌ایم و قرار است تمامی ترانه‌های آثار ارسالی در اختیار چند شاعر برای داوری قرار بگیرند.

این آهنگساز با بیان اینكه این جشنواره تنها پاپ نیست ،ادامه داد:از میان آثاری كه به دست ما رسیده بسیاری از اثرها سنتی و اركسترال بودند و در نهایت ۹ جایزه در بخش خوانندگی،ترانه سرایی و آهنگسازی و ۳ جایزه نیز به آثار برگزیده اهدا خواهد شد.

شهبازیان در خاتمه خاطر نشان كرد: من معتقدم كارهایی كه به این جایزه ارسال شده تصادفی نیست و همه هدف جشنواره این است كه بتوانیم نوعی از موسیقی ارائه شود كه بگوییم موسیقی فاخر تنها سنتی و اركسترال نیست بلكه هر نوع موسقی می تواند فاخر یا غیر فاخر باشد.