عضو شورای شهر تهران در بازدید از اولین نمایشگاه منتخب نگارخانه های هنری ایران،گفت: آثار هنری ایران دو سه سال است که به صورت جدی وارد بازار رقابتهای جهانی شده و خود را به خوبی معرفی کرده و فروش بسیار خوبی هم داشه است.

احمدمسجد جامعی افزود: در کشور ما زمزمه هایی است که این آثار به عنوان یک پشتوانه اقتصادی و یک منبع ثروت شناخته شود و علاوه بر آن خریداران این آثار هم به آنها به عنوان یک سرمایه نگاه می کنند، و این همه نشان می دهد که هنر تجسمی ایران قابلیت ورود به بازار جهانی را کاملاً داراست، اگر ظرفیت مبادله فرهنگی را قبل از آن فراهم کنیم.

وی افزود: یکی دیگر از برکات این حضور، تبادل تجربیات و انتقال مفاهیم و مؤلفه های فرهنگی به شکل جریانی دو سویه است و جنبه سوم این مسأله با عنایت به همان بحث نیم درصد طرحهای عمرانی که در مجمع تشخیص، تصویب شد و کاملاً هم جا افتاد گفتگو با مسئولان و رؤسای بانکها و به خصوص نظام بانکداری بخش خصوصی است که دست بازتری در سرمایه گذاری و خرید دارد و از سوی دیگر گفتگو و تعامل گسترده با صاحبان حرف و صنایع و نیز تبلیغات شهری و رسانه ای همه و همه می تواند این ضرورت را جدی تر کند. عضو شورای شهر تهران یادآور شد: در راه حضور هنر ایران در عرصه رقابت جهانی البته موانعی نیز در سطح بین المللی هست که این تبادل را کاهش می دهد، مثلاً حراج کریستی در امارات از اساس با توجه به ظرفیتهای ایران طراحی شده و شکل گرفته بود، اما به خاطر آن موانع به امارات رفت.

وی ارزیابی خود را از اجتماع و گردهمایی ۷۰ نگارخانه هنری با ارائه بیش از ۷۰۰ اثر برگزیده برای اولین بار در ایران را بسیار مثبت عنوان کرد و گفت: این اولین تجربه بود و شروع بسیار موفقی هم داشت اما با تداوم خود می تواند اتفاقات بزرگی را موجب شود و ارزشهای جدیدی را خلق کند.

اولین نمایشگاه منتخب آثار نگارخانه های سراسر ایران تا ۱۳ اردیبهشت ماه در مؤسسه فرهنگی هنری صبا آماده بازدید علاقمندان خواهد بود.