ایرج اسكندری گفت: من در هفتمین دوسالانه نقاشی شركت نكردم و اشتیاقی هم برای دیدن آثار هفتمین دوسالانه نقاشی ندارم.

ایرج اسكندری هنرمند نقاش درباره ارزیابی خود از هفتمین دوسالانه نقاشی معاصر ایران گفت:دلیل عدم رقبت و شركت خود را درهفتمین دوسالانه نقاشی معاصر ایران مشكلات بنیادی سازماندهی این دوسالانه و اختلاف نظر اداره كل دفتر امور هنرهای تجسمی با انجمن هنرمندان نقاش عنوان كرد.

وی با بیان این كه این دوسالانه نیز همچون دیگر دوسالانه‌ها باید با همكاری انجمن برگزار می‌شد، گفت: در این دوسالانه عدم هماهنگی بسیاری حاكم بود و حتی داور خارجی دوسالانه نیز كه اعلام شده بود برای داوری آثار حضور خواهد داشت، این خبر را تكذیب كرده بود و بلافاصله احمد وكیلی بدون هیچ توضیحی به هیئت داوران اضافه شد.

اسكندری هنرمند نقاش و عضو انجمن هنرمندان نقاش در ادامه با اشاره به اعتراضش نسبت به برگزاری این دوسالانه گفت: بسیاری از نقاشان حرفه‌ای در پاسخ به مشكلاتی كه میان انجمن و مركز هنرهای تجسمی بر سر برگزاری دوسالانه به وجود آمده بود در این دوره حضور نداشتند.

اسكندری تصریح كرد: اگر چه طبق قانون وزارت ارشاد برگزار كننده اصلی همه دوسالانه‌هاست ولی این دوسالانه نیز باید مثل دیگر دوسالانه‌ها و برای جلب همكاری هنرمندان نقاش حرفه‌ای با همكاری انجمن مربوط به خود برگزار می‌شد.

وی در پایان با بیان این كه پس از این در هیچ دوسالانه‌ای شركت نخواهد كرد گفت: برگزاری این دوسالانه را نیز بسیار ناموفق می‌دانم.