عاطفه تهرانی قصد دارد برای تكمیل بازیگران نمایش‌ خود، كارگاه «پیكره زنده» را بعد از دانشگاه تهران در دانشگاههای سینما، تئاتر و آزاد هم برگزار كند.

این بازیگر تئاتر كه طی چند هفته اخیر كارگاه ده روزه بازیگری و حركت را با عنوان «پیكره زنده» در باشگاه دانشجویان دانشگاه تهران برگزار كرد، درباره ادامه این كارگاه و نتیجه آن، توضیح داد: ‌نمایشی كه قصد دارم براساس شیوه‌ی «پیكره زنده» كه حاصل تجربیات بازیگری‌ام طی سال‌های اخیر است، اجرا كنم به چهارده بازیگر مرد و یك بازیگر زن نیاز دارد كه همگی آن‌ها باید بدن‌های آماده‌ای داشته باشند.

وی ادامه داد: بعد از كارگاهی كه در دانشگاه تهران برگزار كردم، بین ۳ تا ۵ نفر را انتخاب كردم و برای تكمیل سایر اعضای گروه تصمیم گرفتم تا ادامه این كارگاه را اردیبهشت ماه سال آینده در دانشگاه سینما ـ تئاتر ادامه دهم و شاید بعد از آن در دانشگاه آزاد و یك مؤسسه بازیگری هم كارگاهی داشته باشم.

تهرانی علت اصلی برگزاری این كارگاهها را دست یافتن به تعداد بیشتری از بازیگران دانست كه بدن‌های آماده‌ای برای حضور در تازه‌ترین تجربه تئاتری او دارند و اضافه كرد: در سه سال پیش تمركز خود را بر روی مجسمه‌های كلاسیك گذاشتم و به این نتیجه رسیدم كه با استفاده از این مجسمه‌ها و به بهانه‌ی آن‌ها می‌توان زندگی را در بدن بازیگر ایجاد كرد و آن‌ را بسط داد.

وی با اشاره به بازیگران تئاتری كه در كارهای فرم حضور دارند، افزود: معمولا در كارهای فرم شاهد حركت‌ها و فرم‌های خشكی هستیم كه تماشاگر را تحت تأثیر قرار نمی‌دهند، در حالی‌كه طی این مدت و با كار بر روی مجسمه‌ها به این نتیجه رسیدم كه می‌توان بدن بازیگر را به بهانه‌های مختلف زنده و از آن قالب خشك خارج كرد.

این بازیگر تئاتر كه اخیرا در نمایش «كاریزما» بازی كرده است، با تأكید بر ویژگی‌های كارگاه «پیكره زنده» تصریح كرد: رسیدن به چنین شیوه‌ای در بازیگری، خیلی سخت است و به تمركز زیادی نیاز دارد به خصوص كه طی این كارگاهها و تمرینات بازیگر باید میان بدن خود و مجسمه عمیق شود و میان آن دو ارتباط برقرار كند تا نهایتا بدنش را به عنوان یك بخش زنده و پویا احساس كند.

تهرانی در ادامه افزود: وقتی این كارگاه را آغاز كردم، خیلی ناامید بودم و فكر می‌كردم كه گزینه‌های زیادی پیش‌رویم قرار ندارد، ولی به مرور به نتایج خوبی رسیدم و دانشجویان با استعدادی را پیدا كردم كه بر بدن خود تسلط پیدا كردند.

وی در پایان درباره‌ی متنی كه به همراهی این بازیگران قصد اجرای آن را دارد، گفت: با توجه به این‌كه این نمایش كار تجربی است و احتمال دارد كه در پروسه‌ی تمرینات و كارگاههای گروهی به ایده‌های متفاوتی برسد، ترجیح می‌دهم كه درباره محتوا و نام آن صحبت نكنم.