مدیر روابط عمومی شركت توانیر گفت: متوسط رشد مصرف برق در ماههای اردیبهشت و خرداد نسبت به مدت مشابه سال قبل با ۵ درصد كاهش به ۶ درصد رسیده است.

عباس خالد نژاد اظهار داشت: همكاری مردم در صرفه‌جویی مصرف برق و تمهیدات انجام شده از سوی صنعت برق موجب شده تا رشد مصرف برق تا حدود زیادی كاهش یابد.

وی ادامه داد: متوسط رشد مصرف انرژی برق در اردیبهشت و خرداد ماه سال گذشته ۱۱ درصد بود اما این روزها به دلیل همكاری مناسب مردم این رشد مصرف به ۶ درصد كاهش یافته است.

خالد نژاد گفت: تمهیدات انجام شده در سراسر كشور مانند كاهش روشنایی معابر، تغییر ساعت كار ادارات دولتی و هماهنگی با اصناف موجب شده تا صرفه‌جویی مناسبی در مصرف برق انجام شود.

● حل مشكل خاموشی با ۱۰ درصد صرفه‌جویی

مدیر روابط عمومی شركت توانیر اظهار داشت: تغییر ساعت كار ادارات دولتی در برخی از استانها مثل استان خوزستان، گلستان، استانهای جنوب شرق كشور و بندرعباس انجام شده است.

وی گفت: طی هماهنگی‌های به عمل آمده با اصناف، قرار شد اصناف لامپهای مدادی خود را كه مصرف بالایی دارند حذف و به جای آن از لامپهای كم مصرف استفاده ‌كنند.

وی تاكید كرد: اگر به رقم ۱۰ درصد صرفه‌جویی در مصرف برق برسیم، دیگر مشكلی به نام خاموشی نخواهیم داشت.

وی با بیان اینكه تمام نیروگاه‌های حرارتی در مدار هستند و بهره‌وری آنها نیز افزایش پیدا كرده گفت: جدول زمان‌بندی قطع برق در تهران تا زمانی كه به صرفه‌جویی ۱۰ درصدی برسیم ادامه خواهد داشت.