مركز هنرهای تجسمی حوزه هنری، فراخوان چهارمین جشنواره هنرهای تجسمی هنر جوان و شرایط شركت در این جشنواره را اعلام كرد.

به نقل از روابط عمومی مركز هنرهای تجسمی حوزه هنری، عموم هنرمندان مقاطع سنی ۱۷ تا ۳۰ سال، می‌توانند آثار خود را در شش رشته نقاشی، خوشنویسی، كاریكاتور، پوستر، تصویرسازی، طراحی و مقاله، به دبیرخانه این جشنواره ارسال كنند.

بنا بر این گزارش، در این جشنواره رشته «خوشنویسی» با موضوع نستعلیق یا شكسته نستعلیق‌نویسی حكایات و ابیات گلستان سعدی در قطع A۳، رشته «نقاشی» با موضوع منظره ایرانی و نوگرایی در عالم خیال در قطع ۱۵۰×۵۰ ، رشته «كاریكاتور» با موضوع دموكراسی اشغال و چهره در قطع A۴ یا A۳ ، رشته «پوستر» با موضوع آثار امام خمینی (ره) و انقلاب اسلامی، جشن‌های شعبانیه با پرینت رنگی در قطع A۴ روی CD با فرمت TIFF و كیفیت DPI۳۰۰، رشته «تصویرسازی» با موضوع محمد امین [دوره جوانی پیامبر اكرم(ص)] یا «خاوران نامه» ابن حسام (عنوان داستان مورد اقتباس ذكر شود) در قطع ۵۰×۵۰ و «طراحی» با موضوع چهره و آزاد در قطع ۷۰×۵۰ .

آثار ارسالی در بخش «مقالات» نیز باید ضمن برخورداری از ساختار و عناصر یك مقاله علمی، هنر انقلاب اسلامی در حوزه هنرهای تجسمی را حداكثر در ۱۵ صفحه A۴ تایپی، تحلیل، نقد و بررسی كرده باشند.

طبق اعلام دبیرخانه جشنواره، تكنیك آثار آزاد است و متقاضیان می توانند در هر رشته حداكثر سه اثر ارسال كنند.

دبیرخانه دایمی جشنواره‌ها و همایش‌های مركز هنرهای تجسمی حوزه هنری واقع در تقاطع خیابان حافظ و نبش خیابان سمیه از ۲۰ مرداد تا ۳۱ شهریور پذیرای آثار هنری و تا اول مهرماه سال جاری پذیرای مقالات متقاضیان خواهد بود.

علاقه‌مندان برای دریافت فرم فراخوان و كسب اطلاعات بیشتر علاوه بر مراجعه به حوزه هنری می‌توانند به نشانی اینترنتی www.Tajasomi.ir نیز مراجعه كنند.