جلد دوم كتاب موسیقی «بخوان با من، بساز با من» نوشته سودابه سالم منتشر شد.

سودابه سالم آهنگساز و سرپرست گروه كودكان ایران زمین گفت: جلد اول این كتاب ۲ سال پیش توسط انتشارات سوره مهر منتشر شده بود و كه جلد دوم آن نیز در حال حاضر با تأخیر و مشكلات زیادی منتشر شد.

وی افزود: در این كتاب با نگاه به آموزش ریتم‌ها،ملودی‌ها و گام‌ها و مدهای تازه مطرح شده كه كودك را كنجكاو كند تا بتواند این ریتم‌ها را در زندگی خودش كشف كند.

این آهنگساز با بیان اینكه امیدوارم همانند گذشته آثار صوتی كودكان را منتشر كنم،اظهار داشت: متأسفانه در حال حاضر چنین آثاری در بازار موسیقی نیست و اگر هم باشند به سختی منتشر می‌شوند.اكثر آثار من توسط بخش دولتی منتشر شده ولی این بخش خیلی كند كار می‌كند در حالی كه این آثار سوددهی بالایی دارند ولی متاسفانه هیچ مكانی به خصوص كانون پرورش فكری كودكان برای انتشار این آثار رغبتی از خود نشان نمی‌دهد.

وی در خصوص تاثیر چنین موسیقی‌هایی در روند رشد كودك گفت: چنین آثاری باید با نگاه كارشناسی و تخصصی وجود داشته باشد تا بتواند سلیقه كودكان را پرورش دهد. متاسفانه در تلویزیون ما چنین قدم‌هایی برداشته نمی‌شود و نه ساز نشان بچه‌ها می‌دهند نه موسیقی درستی می‌گذارند پس باید بتوان این موضوع را خارج از صدا و سیما دنبال كرد.

سالم در خاتمه خاطر نشان كرد: متأسفانه در حال حاضر به دلیل ركود مسائل اقتصادی،سرمایه گذاری در این مسئله اصلا صورت نمی‌گیرد.