برای اجرای این طرح ۷ كیلومتر خط انتقال و یك منبع آب ایجاد و یك میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال اعتبار هزینه شده است و با بهره برداری از آن ۷۳۰ خانوار دهستان چورس از آب آشامیدنی سالم و بهداشتی برخوردار شدند .

استاندار آذربایجان غربی در جمع مردم دهستان چورس از توابع چایپاره خوی گفت : با افزایش سرمایه گذاری در بخش صنایع غذایی و رونق صادرات در این بخش جایگاه استان در این بخش به رتبه های برتر ارتقاء یافته است .

دكتر رحیم قربانی افزود : تلاش های صورت گرفته در دو سال گذشته موجب شده كه بخش صنایع غذایی استان با ۴ رتبه ارتقا در ردیف استان های خودكفا و برتر كشور قرار گیرد.

وی از افزایش سرمایه گذاری در بخش كشاورزی استان خبر داد و گفت : در دو سال اخیر با پرداخت تسهیلات از محل اعتبارات بنگاه های زود بازده اقتصادی نزدیك به ۵ هزارمیلیارد ریال در این بخش سرمایه گذاری شده و تولید محصولات كشاورزی با یك میلیون تن افزایش به ۵/۵ میلیون تن رسیده است.

استاندار آذربایجان غربی به تامین آب آشامیدنی مناطق محروم روستایی اشاره و اضافه كرد : امسال با اجرای یك طرح ضربتی به روستاهای محروم و مرزی شمال استان به ویژه شهرستان های سلماس ، خوی و ماكو آب‌رسانی خواهد شد.

حامد کاظم زاده خوئی