دومین جشنواره هنرهای تجسمی دامون فر با تجلیل از «احمد اسفندیاری» و اعلام نفرات برتر به كار خود پایان داد.

مراسم اختتامیه دومین جشنواره هنرهای تجسمی دامون فر كه به آثار جوانان زیر ۲۵ سال اختصاص داشت، با تجلیل از «احمد اسفندیاری» از پیشكسوتان نقاشی مدرن ایران و اعلام برگزیدگان در فرهنگسرای نیاوران برگزار شد.

بنا بر این گزارش، در این مراسم كه با حضور اصغر مهرآیین رییس فرهنگسرای نیاوران، سیف‌الله پویا راد مدیر جشنواره، «احمد مسجد جامعی» رییس كمسیون فرهنگی شورای شهر تهران و نمایندگان شركت «فابر كاستل» آلمان برگزار شد، پیش از اعلام هنرمندان برگزیده جشنواره، با اهدای تندیس و لوح یادبود از «احمد اسفندیاری» نقاش مدرن و پیشكسوت كشورمان تجلیل شد.

در ادامه، بیانیه هیئت داوران از سوی «حسین خسروجردی» رییس هیئت داوران این جشنواره خوانده شد.

بر اساس رأی هیئت داوران برگزیدگان این جشنواره به شرح زیر معرفی شدند:

«مرتضی پورحسینی» رتبه نخست این جشنواره را از آن خود كرد و برنده یك هفته سفر مطالعاتی به فرانسه شد.

«لیلا رشیدی» به عنوان نفر دوم شناخته شد و جایزه ۷۰۰ هزارتومانی را به خود اختصاص داد.

«الهام بابایی» نفر سوم این جشنواره شد و برنده جایزه ۶۰۰ هزارتومانی شد، «افشین چیذری» در جایگاه چهارم ایستاد و برنده جایزه ۵۰۰ هزارتومانی شد، «محمود مختاری» نفر پنجم و برنده جایزه ۴۰۰ هزارتومانی و «حسن روح الامین» فر ششم و برنده جایزه ۲۰۰ هزارتومانی شد.

همچنین در بخش نقاشی با مدادرنگی از «سپیده تیموری» و «زهرا بختیاری» تقدیر شد. در بخش پوستر «سیمین هنرور»،«امیرحسین میرطالبی پور» و «ساینا حشمتی» مورد تقدیر قرار گرفتند. و «سیاوش تصاعدیان»، «هیمن نسیمی»،«یاسر میرزایی» و «میلاد نعمتی» نیز در بخش طراحی تقدیر شدند.

در ادامه مراسم نیز از «یاسمین سینایی» كه كارگاه‌هایی را با عنوان « موزه‌ای در چمدان» در ایام برگزاری جشنواره برپا كرده بود تقدیر شد.

«ژوان شاطریان» نوازنده تنبك ۹ ساله تنبك و«مریم خوانساری» مدیر دبیرخانه جشنواره دامون فر از دیگر تقدیرشدگان این جشنواره بودند.

«حسین خسروجردی»،«فرح اصولی»، «محمدعلی بنی اسدی» و «حبیب الله صادقی» داوری این دوره از جشنواره را برعهده داشتند.