نمایشگاه مجسمه‌های سنگ و برنز نادره حکیم‌الهی از اول تا نیمه‌ی تیرماه در تالار انتظامی خانه‌ی هنرمندان برگزار می‌شود.

، این نمایشگاه پنجمین نمایشگاه انفردای این هنرمند مجسمه‌ساز به‌شمار می‌رود که پس از سه سال از آخرین نمایشگاه او که اسفند ۱۳۸۳ در گالری گلستان برگزار شد، ‌تدارك دیده شده است.

حکیم‌الهی پیش از سال ۸۳ هر سال یک نمایشگاه از آثارش برگزار می‌کرد، اما به‌خاطر آنچه كه خودش آنها دلایلی شخصی می‌داند، پس از این سال نتوانسته است به برگزاری نمایشگاه هر ساله ادامه دهد.

آثار او تاکنون در گالری‌های آتبین، نیاوران، سعدآباد و گلستان به‌نمایش درآمده‌اند.

حكیم‌الهی مقلد سبک خاصی نیست و هیچکدام از آثارش هم کپی نیستند. او به خبرنگار ایسنا گفت كه گمان می‌كند هر هنرمندی در آغاز کار متاثر از دیده‌ها و شنیده‌هایش بهره می‌گیرد، اما وقتی كار را مستمر ادامه می‌دهد به‌تدریج سبک خود را پیدا می‌کند.

تراش سنگ برای این بانوی هنرمند جذاب است. او معتقد است این تکنیک به‌راحتی به دست نمی‌آید و خاصیت خود را دارد.

در نمایشگاه گذشته‌اش لیلی گلستان به‌وی پیشنهاد كرد، یک سری از فرشته‌هایش با برنز بسازد. در حالی‌که پیش‌تر این تکنیک را استفاده نکرده بود؛ بنا بر این پیشنهاد، چنین كرد و دریافت که برنز هم قابلیت بسیاری دارد.

او تا به حال از موادی چون آهن، گچ، پاپی مارشه برای ساخت مجسمه‌هایش استفاده کرده است، اما در مجموع باور دارد، سنگ جای کار بیشتری دارد و در پایان کار بهتر جواب می‌دهد.

این نمایشگاه کامل‌ترین مجموعه از لحاظ تعداد، کیفیت و تنوع است که تا کنون نمایش درآمده است. در طول این سه سال تقریبا ۹۹ درصد از وقتم را صرف ساختن مجسمه کردم.

او به وضعیت گالری‌های هنری انتقاد كرد و گفت، متاسفانه بیشتر گالری‌های تهران از لحاظ نور و پایه‌ی مجسمه هیچ امکاناتی ندارند. هنگامی که به صاحبان گالری‌ها اعتراض می‌کنیم آنها در پاسخ می‌گویند، تعداد مجسمه‌سازها کم است و برای ما به‌صرفه نیست که برای نمایشگاه مجسمه هزینه کنیم؛ اما به اعتقاد من کم بودن تعداد مجسمه‌سازان دلیل خوبی برای نبودن فضای مناسب گالری‌ها نیست. دست‌كم توقع هنرمند این است که فضای خوبی برای ارایه آثارش داشته و از او حمایت شود.