«پاز»، داور خارجی شورای داوری دومین جشنواره هنرهای تجسمی دامون‌فر وارد تهران شد و قرار است علاوه بر داوری آثار طی سه روز در كارگاه‌های تخصصی نقاشی و رنگ شناسی نیز شركت كند.

«پاز»، داور خارجی شورای داوری دومین جشنواره هنرهای تجسمی دامون‌فر پیش از ظهر دوشنبه همراه با حسین خسروجردی، فرح اصولی، محمدعلی بنی اسدی و دكتر حبیب الله صادقی با حضور در نگارخانه فرهنگسرای نیاوران و سپس نگارخانه آسمان به قضاوت مرحله سوم و تعیین برترین های جشنواره نشست.

"پاز" كه متولد ۱۹۴۲ آرژانتین است و سالهاست در فرانسه اقامت دارد با رهاكردن تحصیلاتش در رشته پزشكی به تحصیل در رشته مورد علاقه اش نقاشی پرداخت او نخستین كارگاه نقاشی را در سال ۱۹۷۰ در كاداكس دایر نمود، همان جایی كه "سالوادوردالی" و دیگر هنرمندان بزرگ اروپا و آمریكا حضور داشتند.

او بعدها ورك شاپهای تخصصی و پیشرفته در انگلستان، ایتالیا، استرالیا، كره، شیلی و ... برگزار كرد كه چهارتا از آنها در نقاط مختلف فرانسه بود و در یكی از آنها چند ایرانی نیز حضور داشته اند.

"پاز" كه كارشناس كارگاههای تخصصی pebeo فرانسه است دومین باریست كه به تهران سفر می كند اما دلش می خواهد پس از كارگاههای نقاشیش در تهران درباره نقاشان و نقاشی در ایران اظهارنظر كند.

او نه تنها به سبك خاصی از نقاشی پایبند نیست بلكه معتقد است پایبندی به سبكی خاص را یك خطر برای نقاش می داند كه می تواند او را از دستیابی به دنیاهای تازه و تجربیات نو محروم كند.

او برای دلش نقاشی می كند و از آنجا كه به جایزه گرفتن عقیده ندارد از شركت در جشنواره پرهیز كرد. اما در طول سالهای گذشته یك بار در ۴۰ سالگی جایزه فستیوال نقاشی شهرداری مونت پولیه و در سن ۵۰ سالگی جایزه نقاشی نیس را دریافت كرده است.

"پاز" ساعت ۳۰/۱۶ دوشنبه، سه شنبه ،چهارشنبه این هفته ۲۷ تا ۲۹ خرداد ۸۷ به همراهی "علی ذاكری" و "مهتاب فیروزآبادی" دو نقاش ایرانی در باغ فرهنگسرای نیاوران كارگاههای تخصصی نقاشی و رنگ شناسی برپا می كند. او می خواهد در این كارگاهها كه به صورت رایگان برگزار می شود به نقاشان، ابزار نوین نقاشی، رنگ های تازه و استفاده بهینه از آنها را آموزش دهد ضمن آنكه در این ورك شاپ آخرین محصولات نقاشی pebeo را نیز معرفی خواهد كرد.