نماینده مردم قصرشیرین، گیلانغرب و سرپل ذهاب در مجلس شورای اسلامی خواستار آن شد كه در خاموشی‌ها یک امتیاز فصلی برای مناطق در نظر گرفته شود.

فرهاد تجری درباره تذكرش به وزیر نیرو نسبت به خاموشی‌های حوزه انتخابیه خود، گفت: هدف من از این تذکر بیشتر در خصوص خاموشی‌های مناطق گرمسیری بود، زیرا در این مناطق با وجود دمای بالای ۵۰ درجه سانتیگراد، قطع برق مشکلات زیادی برای مردم ایجاد می‌کند.

وی افزود: از سوی دیگر هوای این مناطق این روزها اکثرا با گرد و غبار همراه است و به این دلیل ساکنان این مناطق هنگام قطع برق نمی‌توانند از خانه نیز بیرون بیایند و مجبورند گرمای طاقت‌فرسا را در منازل خود بدون استفاده از وسایل سرمازا تحمل کنند.

وی عنوان کرد: در مناطق معتدل و سردسیری کشور هم آلودگی هوا کمتر است و هم دمای هوا پایین‌تر و قابل تحمل‌تر است، و فکر می‌کنم با ایثاری که در مردم کشورمان سراغ داریم، آنان نیز راضی به قطع برق ساکنان مناطق گرمسیر با توجه به شرایط ذکر شده نیستند.

تجری ادامه داد: باید به این نکته نیز توجه داشت که امتیازاتی برای مناطق سردسیر کشور از جمله گازرسانی در نظر گرفته شده که مناطق گرمسیر از آن محرومند و جا دارد در خاموشی‌ها یک امتیاز فصلی برای این مناطق در نظر گرفته شود.

وی گفت: خواست ما این است، چنانچه مقدور باشد برق این مناطق قطع نشود و یا حداقل خاموشی این مناطق را زمانی قرار دهند که به مردم کمتر فشار بیاید.

تجری هم‌چنین با بیان این‌که حسب اعلام مسوولان مربوطه در حال حاضر صادرات برق داریم، گفت: خواست ما این است در شرایط فعلی و با توجه به نیاز داخلی، حتی‌المقدور صادرات برق قطع شود.