مدیر عامل شركت آب و فاضلاب استان تهران با تاكید بر اینكه آب تهران آلوده نیست گفت: در هیچ نقطه از شهر تهران آب شرب دارای سختی نبوده و املاح آن بیش از حد مجاز مشاهده نشده است.

داوود ملایی اظهار داشت: از اظهار نظر مسوولان موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی در خصوص آلوده نبودن آب شرب شهر تهران تشكر می‌كنم و اینكه عنوان می‌شود در چند نقطه تهران آب شرب سختی داشته است این مناطق را به ما نشان دهند تا شركت آبفا بررسی‌های لازم را انجام دهد.

مدیر كل استاندارد استان تهران چندی پیش اعلام كرده بود كه آب تهران آلوده نیست اما در برخی از نقاط آب تهران سختی دارد.

ملایی با تاكید بر اینكه آب شرب تهران از نظر سختی آب (املاح) مناسب و در حد استاندارد است اظهار داشت: شاید برخی از شهرهای اطراف تهران مثل شهرستان قرچك ما شاهد سختی آب بالایی باشیم اما این موضوع در حال حاضر با نصب دستگاه سخت‌گیر مرتفع شده است.

به گفته وی، در قرچك و قسمتی از شهرستان ورامین با اعتبارات تخصیص داده شده و اعتبارات داخلی در حال نصب دستگاه‌های سخت‌گیر هستیم كه فاز یك آن به بهره‌برداری رسیده و فاز دوم آن نیز بزودی به بهره‌برداری می‌رسد.

مدیر عامل شركت آب و فاضلاب استان تهران گفت: امیدواریم مسوولانی كه برخی از نقاط تهران را دارای سختی آب اعلام كرده‌اند به طور دقیق مشخص كنند تا بررسی‌ها در مورد این موضوع انجام و مشكل برطرف شود هر چند ما اعتقاد داریم هیچ نقطه‌ای از تهران دارای سختی آب نیست.

ملایی در پاسخ به اینكه مصرف آب دارای سختی چه مشكلاتی ایجاد می كند اظهار داشت:این سوال را باید از كارشناسان بهداشتی بپرسید چون بنده پزشك نیستم بنابراین من به عنوان مسوول آبفا باید مراقب باشم كه میزان سختی آب بالاتر از حد استاندارد نشود.