فراخوان و شرایط حضور در چهارمین جشنواره هنرهای تجسمی هنر جوان از سوی مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری اعلام شد.

به نقل از واحد خبر حوزه هنری، جشنواره هنرهای تجسمی «هنر جوان» ویژه مقطع سنی ۱۷ تا ۳۰ سال، به مناسبت سی امین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در شش رشته نقاشی، خوشنویسی، کاریکاتور، پوستر، تصویرسازی، طراحی و ارایه مقاله برگزار می‌شود.

دبیرخانه جشنواره در فرم فراخوان شرایط ارایه آثار هنری را به این شرح اعلام کرده است:

رشته «خوشنویسی» با موضوع گلستان سعدی و با سبک نگارش نستعلیق یا شکسته نستعلیق با قطع A۳، رشته «نقاشی» با موضوع منظره ایرانی و نوگرایی در عالم خیال با قطع ۱۵۰×۵۰ ، رشته «کاریکاتور» با موضوع دموکراسی اشغال و چهره با قطع حداقل A۴ و حداکثر A۳ ، رشته «پوستر» با موضوع آثار امام خمینی (ره) و انقلاب اسلامی، جشن‌های شعبانیه با با پرینت رنگی در قطع A۴ همراه CD با فرمت TIFF و کیفیت DPI۳۰۰، رشته «تصویرسازی» با موضوع محمد امین (دوره جوانی پیامبر اکرم(ص))، خاوران نامه ابن حسام سده نهم هجری (عنوان داستان مورد اقتباس ذکر شود) در قطع ۵۰×۵۰ و «طراحی» با موضوع چهره و موضوعی در قطع ۷۰×۵۰ .

آثار ارسالی در بخش «مقالات» نیز باید ضمن برخورداری از ساختار و عناصر یک مقاله علمی، هنر انقلاب اسلامی در حوزه هنرهای تجسمی را حداکثر در ۱۵ صفحه A۴ تایپی، تحلیل، نقد و بررسی کرده باشند.

دبیرخانه این جشنواره تکنیک را در تمام رشته های هنری آزاد اعلام کرده و افزوده است شرکت کنندگان سنین ۱۷ تا ۳۰ سال می توانند حداکثر در هر رشته سه اثر را به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

گفتنی است زمان تحویل آثار هنری از ۲۰ مرداد تا۳۱ شهریور و آخرین مهلت ارایه مقالات اول مهرماه سال جاری تعیین شده است.

علاقه مندان برای دریافت فرم فراخوان می‌توانند به دبیرخانه دایمی جشنواره‌ها و همایش‌های مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری واقع در تقاطع خیابان حافظ و نبش خیابان سمیه، و یا به پایگاه اینترنتی این مرکز در نشانی www.Tajasomi.ir مراجعه کنند.