همایش علمی «توسعه و تحول در فرهنگ و هنر» با معرفی برگزیدگان روزهای ۳۱ تیر و اول مرداد در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار خواهد شد.

به نقل از ستاد خبری حوزه هنری سیدحسین زرهانی، معاون علمی همایش توسعه و تحول در فرهنگ و هنر افزود: كمیته علمی همایش توسعه و تحول در فرهنگ و هنر دو محور مباحث شكلی و مباحث ماهوی را برای ارایه مقالات در نظر گرفته بودند كه در «مباحث شكلی» بیشتر رعایت متدلوژی ارایه مقالات، اصول و روش تحقیق و روش علمی مدنظر قرار گرفته و در «مباحث ماهوی» ارتباط با موضوع، ارایه راه‌حل و مدل‌های جدید در توسعه و تحول در فرهنگ و هنر بیشتر مورد توجه بوده است.

وی در خصوص تعداد مقالات رسیده به دبیرخانه همایش گفت: تا به حال ۳۰۰ مقاله به دبیرخانه همایش ارسال شده است كه خوشبختانه این همایش از سوی استادان دانشگاه‌ها، نخبگان و هنرمندان در تمامی رشته‌های علوم انسانی و هنر با استقبال روبه رو شده است.

وی سطح علمی مقالات را مطلوب ارزیابی كرد و گفت: ما در مرحله داوری آثار هستیم كه آثار برای هیات علمی و داوران فرستاده شده است كه در روز همایش ۱۲ تا ۱۵ نفر كه دارای مقالات برتر بوده‌اند در خصوص توسعه و تحول در فرهنگ و هنر سخنرانی خواهند كرد و بقیه آثار در كتابی به همین نام منتشر خواهد شد.

همایش توسعه و تحول در فرهنگ و هنر، در راستای پیگیری فرمایشات مقام معظم رهبری در زمینه رفع مظلومیت از فرهنگ با مشاركت حوزه هنری، سازمان تبلیغات اسلامی و شبكه یك سیمای جمهوری اسلام و با محورهای سیاست‌گذاری و فرهنگ، دین و فرهنگ، اقتصاد و فرهنگ و سیاست و فرهنگ برگزار می‌شود.

حق التالیف بهترین آثار از سوی معاونت سازمان آموزش و پژوهش حوزه هنری پرداخت خواهد شد و این آثار در قالب یك جلد كتاب منتشر می‌شوند.

علاقه‌مندان برای كسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به پایگاه اینترنتی این همایش به نشانی WWW.TAHAVOLFARHANGI.COM مراجعه كنند.