معاون پشتیبانی، حقوقی و امور مجلس وزیر نیرو از آبگیری سد كارون-۴ در آذر ماه سال ۸۸ خبر داد.

علی یوسف پور امروز در جریان بازدید از عملیات اجرایی سد و نیروگاه كارون-۴ با اعلام این خبر افزود: نیروگاه این سد نیز اسفند ماه سال آینده به بهره برداری می‌رسد.

وی افزود: با بهره برداری از این نیروگاه، یك هزار مگاوات برق وارد مدار می‌شود.

یوسف پور به آغاز عملیات احداث نیروگاه گازی لردگان در سال جاری خبر داد و گفت: میزان تولید برق اولیه این نیروگاه نیز ۵۰۰ مگاوات پیش بینی شده است.

یوسف پور با بیان اینكه هم اكنون تمام برق مصرفی استان چهارمحال و بختیاری به میزان ۳۰۰ مگاوات و وارداتی از استان‌های مجاور است افزود: با بهره برداری از نیروگاه سد كارون-۴ و نیروگاه گازی لردگان، در این استان پنج برابر ظرفیت مصرفی برق تولید می‌شود.

معاون پشتیبانی، حقوقی و امور مجلس وزارت نیرو با اشاره به برنامه ابن وزارتخانه برای احداث ۶ سد در چهارمحال و بختیاری از این اقدام به عنوان نهضت سد سازی در چهارمحال و بختیاری یاد كرد و از استاندار این استان خواست تا یك رشته سد سازی در یكی از دانشگاه‌های استان به منظور تربیت نیروی متخصص بومی ایجاد شود.

یوسف پور همچنین گفت: مشكلات حاشیه‌ای سد كارون-۴ از جمله مشكلات اجتماعی، راه‌های جایگزین و تعیین تكلیف شركت آب منطقه‌ای بهره بردار در جلسه‌ای با حضور وزیر نیرو، استاندار چهارمحال و بختیاری و نمایندگان این استان در مجلس شورای اسلامی بررسی می‌شود.

این گزارش حاكی است، رجبعلی صادقی، استاندار چهارمحال و بختیاری هم در این بازدید خواستار اولویت دادن به نیروهای بومی برای فعالیت و همكاری در احداث پروژه‌های وزارت نیرو از جمله سدهای در دست احداث در این استان شد.

در این بازدید، نورالله حیدری، نماینده مردم اردل، فارسان، كیار و كوهرنگ، سیروس برنا، نماینده مردم بروجن و نصرالله ترابی نماینده مردم شهركرد در مجلس شورای اسلامی، حسنعلی جعفری و مراد كاظمی، فرمانداران شهرستان‌های لردگان و اردل نیز حضور داشتند.