معاون دفتر امور هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، از قانونمند شدن خرید آثار هنری خبر داد.

علی‌محمد زارع، معاون دفتر امور هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر شورای خرید آثار هنری با اعلام این خبر گفت: شورای خرید آثار هنری پیش از این هم وجود داشته اما هیچ شیوه‌نامه و آیین‌نامه‌ای به صورت مدون نبوده كه بر اساس آن عمل شود.

وی افزود: در تركیب جدید شورای خرید آثار هنری،هم‌اكنون در حال بحث و بررسی كارشناسانه برای نگارش و تنظیم آیین‌نامه و شیوه‌نامه‌ای برای خرید آثار هنری هستیم تا برای همه دوره‌ها قابل اجرا باشد.

زارع تصریح كرد: به زودی قانون چگونگی خرید آثار هنری به تصویب خواهد رسید.

به گزارش فارس،شورای خرید آثار هنری چندی پیش از سوی محمود شالویی مدیركل دفتر امور هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سرپرست موزه‌ هنرهای معاصر تهران،انتخاب شدند.

این شورا متشكل از هنرمندان، ناصر آراسته، حمید عجمی،‌ شاهرخ دیلمقانی، منوچهر موغاری و محمد علی زارع معاون دفتر امور هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان دبیر این شورا است.

بنا بر همین گزارش، ناصر آراسته هنرمند نقاش و فارغ‌التحصیل از دانشگاه هنرهای زیبای دانشگاه تهران است.

وی تاكنون در دانشگاه‌های تربیت معلم،‌تهران، الزهرا و آزاد اسلامی به تدریس اشتغال و در پیش از ۷۰ نمایشگاه گروهی و انفرادی شركت داشته است.

حمید عجمی هنرمند خوشنویس، استاد انجمن خوشنویسان ایران،‌عضو هیات انتخاب و داوری رشته خوشنویسی، نقاشی و جشنواره‌های ملی، مدرس خوشنویسی و مدرس تایپوگرافی در دانشگاه سوره و دانشگاه الزهرا و همچنین وی عضو فرهنگستان هنر است.

شاهرخ دیلمقانی هنرمند مجسمه‌ساز و مدیر اجرایی نمایشگاه‌های موزه هنرهای معاصر تهران است و همچنین به مدت ۲۷ سال به عنوان كارشناس ارشد امور هنری در مركز هنرهای تجسمی اشتغال داشته است.

منوچهر موغاری هنرمند نقاش، طراح، كارشناس و مسئول نظارت بر آثار هنرهای تجسمی در نگارخانه‌ها،داور جشنواره‌های هنرهای تجسمی سراسر كشور و منتقد هنری است.