استمرار خشكسالی در مازندران در حال حاضر به صورتی است كه نسبت پیش‌بینی‌های انجام شده از مرحله بدبینانه به مرحله بحرانی‌تر نزدیك شده است.

عزیز‌ا.... واحد، مدیرعامل شركت آب منطقه‌ای مازندران در سومین جلسه ستاد خشكسالی استان مازندران با بیان مطالب فوق افزود: با آغاز فصل زراعی، تاكنون حدود ۳۱درصد از آب سدها و ۵۰درصد آب آب‌بندان‌ها مصرف شده است و این مساله استان را با شرایط آب و هوایی موجود، با خشكسالی بالاتر از بحران روبه‌رو خواهد كرد.

وی با اشاره به اینكه ۲۲۶میلیون مترمكعب از منابع آب زیرزمینی نیز مصرف شده است تصریح كرد: با بحرانی‌تر شدن وضعیت آبی در مازندران، میزان كمبود آب در استان به ۸۸۱میلیون مترمكعب رسیده است.

مدیرعامل آب منطقه‌ای از افت شدید در سفره‌های زیرزمینی آب خبر داد و افزود: با اقدامات پوششی و حمایتی پیش‌بینی می‌شود كه كمبود آب در یك‌هزار و ۵۰۰هكتار از اراضی كشاورزی مازندران به نوعی جبران شود.

واحد از جانمایی ۲۰ حلقه چاه حوادثی در زمان بحران خبر داد و افزود: ۹هزار هكتار از اراضی زیر كشت برنج در شهرهای ساری، قائم‌شهر، بهشهر، جویبار، بابل، بابلسر، نور و شرق نوشهر در معرض خطر كم‌آبی و استرس خشكسالی قرار دارند.

وی از محدودیت شدید اعتبارات برای مدیریت خشكسالی در استان خبر داد و افزود: برای حفر چاه، خرید لوله‌های مورد نیاز در زمان بحران و... هیچ‌گونه اعتباری در اختیار نداریم.