وزیر نیرو گفت: با صرفه جویی و همت مردم، امسال جیره بندی آب نخواهیم داشت. سید پرویز فتاح ـ وزیر نیرو ـ در گردهمایی که با حضور قهرمانی استاندار گیلان و نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی به منظور بررسی آخرین وضعیت آب و برق برگزار شد اظهار كرد: در حال حاضر با تولید ۳۳ هزار مگاواتی، چهار هزار مگاوات کمبود برق داریم که بخش عمده تامین آن با صرفه جویی مردم تامین خواهد شد.

وی با بیان اینکه با وجود خشکسالی و بارندگی کم امسال مجبور به رها کردن آب از سدها شده‌ایم و به تبعه آن کمبود برق را نیز خواهیم داشت خاطرنشان کرد: در حال حاضر در انتقال و توزیع هیچ مشکلی نداریم و می توانیم با صرفه جویی از جیره بندی و خاموشی عبور کنیم.

وی طرح آزادسازی سواحل دریا را مثبت ارزیابی کرد و از نمایندگان خواست در جهت ارتقا بخش توریستی استان گیلان که وصف طبیعت بکر و مردم صمیمی آن در همه جای دنیا شنیده شده است تلاش مضاعف داشته باشند.

قهرمانی استاندار گیلان نیز در این دیدار با بیان مشکل کم آبی کشاورزان گفت: همه این شرایط موجب شده از استعدادهای نهفته بهره لازم را ببریم.

وی به محصول استراتژیک برنج که تاکنون باید صد در صد نشا مزارع استان انجام می شد اشاره کرد و افزود: با وجود مشکلات فراوان منتظر کمک از تهران نماندیم و تلاش کردیم با تخصیص۱۰ درصد اعتبارات عمرانی استان را برای پروژه‌های تامین آب، احداث چاههای عمیق، نیمه عمیق و دهنه گشاد در جبهه جنگ با افریت خشکسالی، مرحمی بر زخم کشاورزان بگذاریم.

قهرمانی یکی از مشکلات مهم دیگر کشاورزان را تخصیص بیمه در صورت کشت مزارع عنوان کرد و از وزیر خواست در مجلس شورای اسلامی در این خصوص چاره جویی شود.