سه داور ایرانی به همراه یك داور خارجی در دومین جشنواره هنرهای تجسمی دامون‌فر به همراه حسین خسروجردی آثار ارسالی را داوری می‌كنند.

فرح اصولی، حبیب‌الله صادقی، محمدعلی بنی‌اسدی به همراه یك داور خارجی ،داوران دومین جشنواره هنرهای تجسمی دامون‌فر را تشكیل می‌دهند.

بنا بر این گزارش، «حسین خسروجردی» رییس هیأت داوران دومین جشنواره هنرهای تجسمی دامون‌فر،فرح اصولی، حبیب‌الله صادقی و محمدعلی بنی‌اسدی را در احكامی جداگانه به عنوان داوران این رویداد منصوب كرد.

هفته آینده یك مدرس و نقاش خارجی نیز به این شورا افزوده خواهد شد تا روز یكشنبه ۱۹ خرداد ۸۷ مرحله دوم داوری در نگارخانه اصلی فرهنگسرای نیاوران برگزار شود.

«حسین خسروجردی» دیروز پس از پایان مرحله نخست داوری این رویداد، با مرور ۴۰۴۵ نقاشی، طراحی، پوستر، تصویرسازی و خط نقاشی رسیده به دبیرخانه جشنواره از وجود چند چهره نخبه جوان زیر ۲۵ سال در میان ۱۳۱۵ شركت كننده خبرداد و گفت:علیرغم آنكه از دوره نخست جشنواره دامون فر تنها دوسال می گذرد و این زمان برای ارزیابی درباره میزان رشد آثار هنری، علمی نیست اما نمی توان حركت به سوی بلوغ و نوجویی هنرمندان جوان را نادیده گرفت. جالب اینجاست كه در كنار شمار معدود نخبگان جوان، هنرمندان توانا و جدی پرشمارتری در این میان دیده‌ایم كه آینده تجسمی ایران را رقم خواهند زد.

«خسروجردی» با بیان این نكته كه «دامون فر» دست به حركت بزرگ و مقدسی زده است و دولت نیز باید به سان همه جای دنیا با زمینه سازی مناسب، امكان حضور پررنگ تر بخش خصوصی در عرصه هنرهای تجسمی را فراهم آورد، درباره پذیرش ریاست داوران این رویداد گفت:این حركت آن‌قدر فرهنگی، درخور و مثبت است كه هر هنرمند دیگری هم برخود وظیفه می‌دانست همكاری درخور این جشنواره را با كمال میل بپذیرد و به فردای هنر تجسمی كشور و جوانان لایقش خدمت كند.

وی افزود: حضور جمعی از بزرگان تجسمی ایران در شورای داوری دومین جشنواره هنرهای تجسمی دامون فر گویای این نكته است كه هنرمندان بزرگ ما آماده‌اند برای اعتلای هنر و نیز فراهم آمدن فرصت‌های نو برای جوانان پیشقدم باشند.

دومین جشنواره هنرهای تجسمی دامون فر ویژه جوانان زیر ۲۵ سال در زمینه های نقاشی، طراحی، پوستر، تصویرسازی و خط نقاشی ۲۴ تا ۳۱ خرداد ماه، در نگارخانه اصلی فرهنگسرای نیاوران برگزار خواهد شد.

نفر نخست این رویداد سفر مطالعاتی یك هفته‌ای به فرانسه، نفر دوم۷۰۰ هزار تومان، نفر سوم ۵۰۰ هزار تومان، نفر چهارم ۴۰۰ هزار، نفر پنجم ۳۰۰ هزار و نفر ششم ۲۰۰ هزار تومان دریافت خواهند كرد.

مركز هنرهای تجسمی معاونت هنری وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی، موزه هنرهای معاصر، فرهنگسرای نیاوران، مجموعه فرهنگی هنری صبا، Faber Castel آلمان و Canson و pebeo فرانسه در برپایی دومین جشنواره هنرهای تجسمی دامون فر همكاری دارند.