فیلم‌های "بابی جونز"، "دستبرد به بانک" و "شکوفه‌ها در خاک" در واحد دوبلاژ سیما دوبله و برای پخش از تلویزیون آماده شد.

به گزارش خبرنگار مهر، فیلم سینمایی "بابی جونز" به مدیریت دوبلاژ جواد پزشکیان و با حضور گویندگانی چون سعید شیخ‌زاده، مهرخ افضلی، بهمن هاشمی، علی منصوری‌راد، اکبر منانی، ناصر احمدی، داود باقری، شایسته تاج‌بخش، مهناز آبادیان، مینا نخعی و شوکت قهرمانی برای شبکه تهران دوبله شد.

فیلم "بابی جونز" با نام اصلی "بابی جونز: ضربه نبوغ" سال ۲۰۰۴ بر مبنای داستان واقعی بابی جونز، گلف باز معروف ساخته شد. او اولین کسی بود که به طور پی در پی در هر چهار رقابت قهرمانی مهم گلف، اول شد.

نقش بابی جونز را جیم کاویزل بازی می‌کند و کلر فورلانی، مالکوم مک راول و آیدان کوئین دیگر بازیگران این فیلم ۱۲۹ دقیقه‌ای هستند که به کارگردانی راوی هرینگتن با بودجه‌ای ۲۰ میلیون دلاری ساخته شد و تنها حدود سه میلیون دلار فروخت.

ماجراهای فیلم درباره جونز است که از کودکی به گلف علاقمند و به یکی از نوابغ آن تبدیل شد. او در دهه ۳۰ میلادی از ۲۱ مسابقه ۱۳ مسابقه را برد و تنها کسی بود که در یکسال در چهار مسابقه برنده شد. بابی جونز در ۲۸ سالگی در اوج از گلف کناره گرفت و در ۱۹۷۱ درگذشت.

فیلم سینمایی "دستبرد به بانک" به مدیریت دوبلاژ سعید مظفری و با حضور گویندگانی چون بهرام زند، فریبا رمضانپور، تورج مهرزادیان، ناصر نظامی، کتایون اعظمی، کسری کیانی، مریم نوری درخشان، امیر عطرچی، ولی‌الله مومنی، مجتبی شمس، آبتین ممدوح برای تلویزیون دوبله شد.

این فیلم جنایی به کارگردانی راجر دانلدسن سال ۲۰۰۸ بر مبنای یکی از بزرگترین سرقت‌های تاریخ بریتانیا ساخته شد و در آن جیسن استیتم و سافرون باروز نقش‌آفرینی می‌کنند. استیتم نقش یک تبهکار سابق را به عهده دارد که برای سرقت از یکی از بانک‌های لندن بار دیگر به دنیای جرم و جنایت باز می‌گردد.

بیشتر منتقدان از فیلم "دستبرد به بانک" استقبال کردند و این فیلم در وب سایت سینمایی Rotte Tomatoes بر مبنای ۱۲۶ نقد نوشته شده، ۷۸ درصد رای مثبت را به دست آورد. فروش جهانی فیلم ۱۱۱ دقیقه‌ای و بریتانیایی "دستبرد به بانک" حدود ۴۶ میلیون دلار بود.

فیلم سینمایی "شکوفه‌ها در خاک" به مدیریت دوبلاژ ناصر طهماسب برای تلویزیون دوبله شد. این فیلم به کارگردانی مروین لوری سال ۱۹۴۱ ساخته شد و داستان درباره ادنا گلدنی است که با وجود مخالفت‌ها، سرپرستی بچه‌های یتیم و سر راهی را به عهده می‌گیرد.

گریر گارسن، والتر پیجن و مارشا هانت در این فیلم ۹۹ دقیقه‌ای نقش‌آفرینی می‌کنند که بر مبنای داستانی از رالف ویلرایت ساخته شد جایزه اسکار بهترین طراحی هنری ـ دکوراسیون داخلی را برد. این فیلم در سه رشته بازیگر زن، فیلمبرداری و فیلم نیز نامزد اسکار بود.

لروی (۱۹۸۷ ـ ۱۹۰۰) در کشف و ارتقاء موقعیت کاری بازیگرانی چون ادوارد ج. رابینسن، کلارک گیبل، لورتا یانگ، رابرت میچم و لانا ترنر نقش داشت. او سازنده فیلم‌های "سزار کوچک"، "آقای رابرتز" و "داستان اف بی آی" بود و برای "محصول تصادفی" در سال ۱۹۴۳ نامزد اسکار شد. لروی برای "خانه‌ای که در آن زندگی می‌کنم" در ۱۹۴۶ یک اسکار افتخاری گرفت.