مسئول اداره برنامه‌ریزی آموزشی معاونت اجتماعی و فرهنگ ترافیك پلیس راهور ناجا از گسترش جشنواره عكس،پوستر و كاریكاتور «انسان و ترافیك» در بخش‌های مختلف هنری از سال آینده خبر داد.

به نقل از ستاد خبری جشنواره عكس،پوستر وكاریكاتور «انسان وترافیك»، نادر رحمانی مسئول اداره برنامه ریزی، آموزشی معاونت اجتماعی و فرهنگ ترافیك پلیس راهور ناجا، درباره هدف از برپایی این جشنواره گفت: پلیس راهنمایی و رانندگی با توجه به اثرگذاری عكس، پوستر و طنز موجود در كاریكاتور اقدام به برپایی این جشنواره كرده است تا از این طریق هم بتواند بر مخاطب خود تأثیرگذار باشد و هم مسئولین مربوطه را در تصمیم‌گیری روی این موضوع حساس كند.

سرهنگ رحمانی از گسترش این جشنواره در دیگر بخش‌های هنری خبر داد وگفت: جشنواره «انسان و ترافیك»، امسال در سه رشته عكس،پوستر وكاریكاتور برگزار می‌شود و امیدوار هستیم كه از سال آینده بتوانیم سایر ابزارهای هنری همچون نقاشی،مجسمه‌سازی،فیلم و ... را نیز به آن اضافه كنیم.

سرهنگ رحمانی با تأكید بر این كه پلیس راهنمایی و رانندگی به تعهدات خود در برگزاری این جشنواره عمل خواهد كرد گفت: هرچند كه این جشنواره، نخستین جشنواره‌ای است كه پلیس راهنمایی و رانندگی در این زمینه برگزار می‌كند،اما قرار است هر ساله این جشنواره را به مناسبت هفته ناجا برگزار كند و به تمام تعهدات خود نیز در این جشنواره عمل خواهد كرد.

مسئول اداره برنامه‌ریزی آموزشی معاونت اجتماعی و فرهنگ ترافیك پلیس راهور ناجا در ادامه درباره هدف از برپایی این جشنواره توضیح داد: یكی از مسائلی كه پلیس راهنمایی و رانندگی با آن روبروست و در این زمینه فعالیت می‌كند ترافیك است كه برای برطرف كردن ناهنجاری‌ها و تغییر رفتارهای ناصحیح افراد در زمینه ترافیك، نیازمند تغییر الگوهای رفتاری،آموزش و الگوسازی صحیح است.

وی با اشاره به كاربرد هنر در آموزش و الگوسازی صحیح گفت: انتقال مفاهیم مورد نظر از طریق هنر یكی از راه هایی است كه از دیرباز برای آموزش و الگوسازی صحیح در دنیا مطرح بوده است، هنرهای تصویری در عرصه ترافیك نیز می‌تواند افراد جامعه را با معضلات ترافیك و فرهنگ آن آشنا كند.

سرهنگ رحمانی با اشاره به رویكرد پیشگیرانه نیروی انتظامی در سال ۸۷ افزود: ما قصد داریم با استفاده از هنرهای تصویری و اثر بخشی آن، الگوهای رفتاری صحیح را در كشور نهادینه كنیم.

جشنواره عكس،پوستر و كاریكاتور از سوی پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی مهرماه سال جاری همزمان با هفته ناجا در تهران و ۳۲ مركز استان برگزار خواهد شد.