نخستین جشنواره و نمایشگاه بزرگ هنرهای تجسمی شهر در فرهنگسرای خانواده برگزار شده است.

به گزارش روابط عمومی مراكز فرهنگی هنری منطقه هشت، در این نمایشگاه كه به صورت گروهی برپا می‌شود هنرمندان بیش از ۵۷ اثر كاریكاتور را با موضوعات شهری به نمایش گذاشته‌اند.

علاقمندان جهت بازدید از این نمایشگاه می‌توانند هر روز از ساعت ۹ تا ۱۹ به نگارخانه خانواده واقع در نارمك - میدان هلال احمر - خیابان گلستان مراجعه كنند و یا جهت كسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ۷۷۸۴۱۳۷۶ بگیرند.

نخستین جشنواره هنرهای تجسمی شهر مرداد ماه امسال از سوی معاونت هنری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران برگزار شد

با پایان مهلت دریافت آثار جشنواره هنرهای تجسمی شهر ۳۵۰۰ اثر از ۱۲۰۰ هنرمند به تفكیك نقاشی ۱۱۷۲ اثر از ۴۳۵ هنرمند، پوستر ۳۹۲ اثر از ۱۵۳ هنرمند، عكاسی ۱۲۶۳ اثر از ۳۲۳ هنرمند، طراحی ۲۱۳ اثر از ۸۵ هنرمند، كاریكاتور ۱۰۳ اثر از ۵۲ هنرمند و تصویرسازی ۳۲۳ اثر از ۱۲۴ هنرمند به دبیرخانه‌های مناطق ۲۲ گانه تهران ارائه شد.

آثار توسط هیئت داوران مورد بررسی قرار گرفته و در هر بخش پنج اثر برگزیده معرفی و موفق به دریافت جوایز ویژه شد. همچنین آثار راه ایافته به مرحله نهایی به صورت نمایشگاههای مستقل در مراكز فرهنگی هنری مناطق ۲۲ گانه شهر تهران به نمایش گذاشته شده است.

● تكریم از اصناف و مفاخر محله‌ها

باشگاه تهران وابسته به معاونت فرهنگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران،‌ برنامه‌های متنوع و نشاط‌آوری را با هدف تقویت روح همگرایی و ترویج گسترش زیست جمعی ویژه نوجوانان و جوانان در فرهنگسراها و مراكز خاص و فضاهای عمومی شهر برگزار می‌كند.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از اداره كل روابط عمومی این سازمان، برنامه‌های باشگاه تهران در ۵ هفته با عناوین "سلامی دوباره"، "الفبای همبستگی"، "همتی تازه"، "انتظار و مسوولیت" و "میراث ابرار" برگزار می شود. غبارروبی مساجد و بقاع متبركه به مناسبت روز جهانی مساجد، تكریم از اصناف و مفاخر محله و طرح بچه‌های سازندگی با رویكرد آشنایی جوانان و نوجوانان با روستاهای اطراف تهران و بازیهای محلی و ... از مجموعه فعالیت‌هایی است كه از سوی بیش از ۲۵هزار نفر عضو این باشگاه اجرا می‌شود.

همچنین از دیگر برنامه‌های این باشگاه می توان به بازدید از آسایشگاه‌های سالمندان و جانبازان، دیدار با خانواده‌های ایثارگران محله، كوهنوردی با هدف تجدید میثاق با شهیدان گمنام به مناسبت میلاد امام حسین(ع)،‌ جشن‌های ویژه روز جوان (میلاد حضرت علی‌اكبر(ع) و نیمه شعبان، آموزش تیراندازی،‌ مسابقات فرهنگی، علمی و ورزشی اشاره كرد.

علاقمندان برای شركت در برنامه‌های این باشگاه و ثبت‌نام می توانند به فرهنگسراهای محل سكونت خود مراجعه كنند.