حسین خسروجردی معتقد است: هنرهای تجسمی با اختصاص بودجه مناسب قادر به آشنایی مردم به خطر معضلات شهری از جمله ترافیك و آلودگی صوتی هستند.

حسین خسروجردی هنرمند نقاش و طراح گرافیك با بیان این مطلب به ستاد خبری جشنواره عكس،پوستر و كاریكاتور«انسان و ترافیك» گفت: قابلیت های هنر برای آشنایی مردم با معضلات شهری تنها به پوستر محدود نیست. هنرمندان هنرهای مفهومی نیز می توانند با ویدیوآرت، لند آرت، بادی آرت و... مردم را با مشكل ترافیك آشنا كنند. مثلا ویدیوهای تبلیغاتی با پخش صحنه های خشن و اشاره به خطر معضلات شهری قادر به این كار هستند.

وی افزود: بر پایی نمایشگاه‌های پوستر، بینال ها و جشنواره‌ها از دیگر راه‌های ارتباط با مردم در رابطه با بحث ترافیك است. با این حال تأثیر بسیاری از این رویدادهای هنری در حد یك فیلم یا سریال تلویزیونی نیست. زیرا مخاطب دنبال تصاویر متحرك است و برای تماشای اثری به نور، افكت، موسیقی و گفتار متن نیاز دارد و تصاویر تخت و هوشمند پسند را چندان باب طبع خود نمی بیند.

وی با اشاره به كار در این حوزه گفت: شاید هنرهای تجسمی می توانست از ترافیك و بحث های شهری بهره برداری جدی كند اما متأسفانه من كارهای اینچنین را به یاد نمی آورم. البته اگر كار جدی در این حوزه انجام می شد ، در خاطره همه می ماند. شاید تقاضا برای كار در این زمینه وجود نداشته است.

خسروجردی تصریح كرد: شاید بتوان با هشدارها ، تذكرات تصویری و فضاهای بصری ، بخشی از مشكلات ترافیكی را حل كرد، اما صد در صد كارساز نیست. زیرا گاهی در یك خیابان شش متری اجازه ساختن برج داده می شود، جمعیت ساكن در چنین جایی وسیله نقلیه و ماشین می خواهند و هر كدام هم ماشین خود را وارد می كنند. بنابراین مشلات ترافیك تهران تنها با گرافیك حل نمی شود.

نخستین جشنواره عكس،پوستر و كاریكاتور"انسان و ترافیك" از سوی راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی مهرماه سال جاری در خانه هنرمندان ایران برپا می‌شود.