حسن سربخشیان،عكاسی را یكی از بهترین راه‌ها برای فرهنگ‌سازی و ترافیك را در دسترس‌ترین سوژه برای عكاسان عنوان كرد.

به نقل از ستاد خبری جشنواره عكس،كاریكاتور و پوستر «انسان و ترافیك»، حسن سربخشیان درباره قابلیت‌های عكس برای به تصویركشیدن معضلات شهرنشینی به خصوص ترافیك گفت: موضوع ترافیك در دسترس‌‌ترین موضوع برای عكاسی است و عكاسان بدون نیاز به سفرهای سخت و طولانی می‌توانند سوژه‌هایشان را درمسیری كه هستند پیدا كنند.

وی درباره فرهنگسازی برای ترافیك از طریق رسانه عكس توضیح داد: بحث فرهنگسازی موضوع بسیار پیچیده‌ای است كه نیاز به كار مطالعاتی بسیار گسترده دارد و تنها با یك دوره برگزاری جشنواره حل نخواهد شد و نیازمند برنامه‌ریزی و تداوم این گونه جشنواره‌ها نیز هست.

وی با بیان این كه تهران یك پاركینگ بزرگ است افزود: عكاسی یكی از بهترین راه‌ها برای فرهنگسازی و شناساندن مسائل و مشكلات ترافیك شهر به مردم،مسئولین و محققان است.

سربخشیان ادامه داد: معضل ترافیك و یافتن كلیدی برای بازگشایی این گره كور كه هر روز میلیون ها ساعت از وقت با ارزش مردم را تلف می‌كند، بر دوش شهرداری و نیروی انتظامی است كه این ارگان ها نیز یكی از راه‌ها را در برگزاری جشنواره‌های فرهنگی یافته‌اند.

این عكاس خبری همچنین با اشاره به برنامه‌ریزی‌های دیگر كشورهای دنیا در این زمینه گفت: در دیگر كشورهای دنیا نیز برای حل این مشكل شهری كارهای فرهنگی می‌كنند.

سربخشیان با بیان این كه عكاسی یك رسانه معاصر است تصریح كرد: عكاسی یكی از بهترین راه‌ها برای فرهنگسازی و ترافیك یكی از در دسترس‌ترین سوژه‌ها برای عكاسی است.

نخستین جشنواره عكس،كاریكاتور و پوستر انسان و ترافیك به همت راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی مهرماه سال جاری برگزار خواهد شد.