مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان گلستان گفت: کودکان و نوجوانان می توانند حافظ منافع ملی کشور باشند.

مهندس کرم رضایی در جمع اعضای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گرگان افزود: فرهنگ سازی و آموزش در بین قشر زیربنایی جامعه یکی از مهمترین راهکارهای حفظ منابع انرژی در کشور است.

وی در جمع قریب به یکصد نفر از کودکان و نوجوانان گرگانی در رابطه با کمبود برق در سال جاری، علل کمبود برق، میزان سرانه مصرف برق در سطح کشور و استان گلستان و راه کارهای مقابله با کمبود برق صحبت کردند.

در همایش مدیریت مصرف بهینه برق ویژه کودکان و نوجوانان، بچه ها با وسایل پرمصرف برقی ، ساعات اوج مصرف برق و ویژگی های لامپ کم مصرف آشنا شدند و با مشارکت فعال در پاسخگویی به سوالاتی که از سوی مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان گلستان طرح می شد لامپ کم مصرف جایزه می گرفتند.مصاحبه صدا و سیما با کودکان و نوجوانان در رابطه با صرفه جویی در مصرف برق، اجرای نمایش خلاق با موضوع صرفه جویی از سوی کودکان و نوجوانان،‌توزیع لامپ کم مصرف در بین کودکان و نوجوانان و اهدا کارت همیار برق در بین شرکت کنندگان از جمله برنامه های همایش مدیریت مصرف بهینه برق ویژه کودکان و نوجوانان برق در گرگان بود.

گفتنی است این همایش از سوی شرکت توزیع نیروی برق استان گلستان و با مشارکت و همکاری کانون پرورش فکری کودکان نوجوانان گلستان برگزار شد.

همچنبن در راستای اشاعه فرهنگ مصرف بهینه برق و استفاده از لامپ کم مصرف،‌شرکت توزیع نیروی برق استان گلستان اقدام به اهدای جایزه در یکی از برنامه های پربیننده شبانه مرکز صداو سیمای مرکز گلستان نموده است.گفتنی است، شرکت توزیع در این راستا با طرح سوالاتی با موضوعات مدیریت مصرف،‌ به ۳ نفر از برندگان این مسابقه ۹ عدد لامپ کم مصرف و کتابچه های راهنمای استفاده صحیح از لوازم خانگی و ... اهداء می نماید.