آثار ارسالی به جشنواره هنرهای تجسمی شهر به مرحله داوری اولیه رسید.

مراسم داوری نخستین جشنواره و نمایشگاه بزرگ هنرهای تجسمی شهر در ۶ رشته عكاسی،نقاشی،پوستر،كاریكاتور،طراحی،تصویرسازی از روز گذشته آغاز به كار كرده و تا ۱۹ تیرماه نیز ادامه خواهد داشت.

به گزارش اتاق خبر این جشنواره، انتخاب و داوری آثار در دو مرحله اولیه و نهایی توسط استادانی چون ابراهیم حقیقی،حسین خسروجردی، فرزاد ادیبی، احمد وكیلی،مصطفی گودرزی،معصومه مظفری، ابوالفضل همتی آهویی، عطیه مركزی، محمدرضا دادگر ،دكتر محمد ستاری،حسین سربخشیان،جهانگیر چراغی و مسعود شجاعی طباطبایی انجام خواهد شد.

در داوری اولیه این جشنواره از میان آثار هر منطقه به تفكیك بخش و موضوع، ۵ اثر برتر انتخاب می‌شود كه از میان این آثار ۴ اثر به مرحله داوری نهایی و نمایشگاه راه یافته و یك اثر موفق به دریافت جایزه مرحله اول شامل یك سكه بهارآزادی (در بخش حرفه ای) و نیم سكه بهار آزادی (در بخش تجربی) به همراه لوح تقدیر می‌گردد.

در مرحله نهایی نیز در هر بخش و موضوع ۵ نفر برگزیده و جوایزی چون لوح افتخار ، یادمان جشنواره و معادل پنج میلیون ریال جایزه نقدی ( در بخش حرفه ای) و لوح افتخار، یادمان جشنواره و معادل سه میلیون ریال جایزه نقدی ( در بخش تجربی) به آنان اهدا می‌شود.

آثار راه یافته به مرحله نهایی در مردادماه سال جاری به صورت نمایشگاه های مستقل در مراكز فرهنگی هنری مناطق تهران به نمایش در خواهد آمد و همزمان با برپایی این نمایشگاه ها ، كارگاه‌هایی با حضور هنرمندان پذیرفته شده و سایر علاقه‌مندان و با نظارت استادان رشته های مزبور برگزار می شود.

این آثار نیز بعد از انتخاب نهایی به صورت نمایشگاهی مستقل برپا شده و به ۵ اثر برگزیده جوایز نفیسی اهداء‌ خواهد شد.

جشنواره هنرهای تجسمی شهر با هدف بستر سازی مناسب برای ایجاد تعامل بین مدیران شهری و هنرمندان، ‌بروز استعدادهای هنرمندان،جلب توجه به موضوع‌ها و دغدغه‌ها و مضامین مشترك كلان شهر تهران و بهره‌گیری از زبان نافذ هنرهای تجسمی در این حوزه برگزار می‌‌شود.