منیره قان‌بیگی به همراه همسرش مهدی قان‌بیگی كار ساخت سه كتیبه ساختمان تئاتر شهر سمنان را به پایان رساندند كه بخش نهایی آن هفته آینده در این ساختمان نصب می‌شود.

منیره قان‌بیگی هنرمند سرامیست در این خصوص گفت: دو كتیبه برای سر در ورودی و بخش داخلی این ساختمان طراحی كردیم كه بخشی از این كتیبه كه مربوط به ورودی خارجی است، نصب شده و بخش دیگر آن نیز تا هفته آینده در محل خود نصب خواهد شد.

«قان بیگی» درباره چگونگی ساخت این كتیبه‌ها توضیح داد: «این كتیبه‌ها با استفاده از سرامیك «استونور» و همچنین طلا، رنگ و لعاب كار شده است. این كتیبه‌ها شامل شش قطعه است كه دو قطعه از آنها در سر در بیرونی تئاترشهر سمنان نصب شده و چهار قطعه دیگر نیز در نورگیر داخلی و لابی این ساختمان قرار خواهد گرفت.

ویژگی این آثار تغییر رنگ آنها است كه با عبور از مقابل این كتیبه‌ها این تغییر رنگ‌ها تغییر می‌كند و نوعی احساس حركت در بیننده ایجاد می‌كند.

قان‌بیگی با اشاره به دیگر آثاری كه دراین ساختمان نصب شده است، گفت: این ساختمان جدید با استفاده از آثار هنرمندان حوزه تجسمی تزئین شده است كه به نوعی بخشی از این ساختمان را به یك نگارخانه دائمی تبدیل كرده است.

این هنرمند همچنین ساخت مجسمه‌هایی از زنان برجسته معاصر ایرانی در حوزه‌های مختلف اجتماعی، فرهنگی، هنری، علمی، پژوهشی و ... را در برنامه‌های حرفه‌ای خود دارد كه بخشی از این كار را انجام داده است.

هنوز زمان دقیق افتتاح ساختمان تئاتر شهر سمنان اعلام نشده است.