۱۲ تابلو نقاشی عاشورایی از آثار نقاشان معاصر ایران كه تركیب بند محتشم كاشانی را به تصویر كشیده‌اند عصر دیروز در نمایشگاه «هنر عاشورایی» در موزه هنرهای معاصر فلسطین رونمایی شد.

در نمایشگاه هنر عاشورایی ۱۲ تابلو از ۱۲ هنرمند نقاش معاصر رونمایی شد كه روایت تصویری ۱۲ بند تركیب‌بند محتشم كاشانی است.

هنرمندانی چون حبیب‌الله صادقی،زهرا رهنورد،كاظم چلیپا،مرتضی اسدی،مهدی حسینی،مصطفی گودرزی،غلامعلی طاهری،ایرج اسكندری،صداقت جباری،محمدعلی بنی‌اسدی، حسین شناور و عبدالحمید قدیریان ۱۲ هنرمندی هستند كه هر كدام یكی از ۱۲ بند محتشم كاشانی را با مطلع «باز این چه شورش است كه در خلق عالم است/ باز این چه نوحه و چه عزا و چه ماتم است» به تصویر كشیده‌اند.

در نمایشگاه هنر عاشورایی همچنین آثاری از مجموعه خصوصی كازرونی و سلحشور به نمایش گذاشته شده است كه شامل صفحاتی از كتاب‌های طوفان البكاء، مختارنامه، اسرار الشهادهٔ،حمله حیدری و جامع المعجزات است كه هر كدام ماجرای كربلا و داستان سیدالشهداء را به گونه‌ای روایت كرده‌اند.

طبقه فوقانی موزه هنرهای معاصر فلسطین به نقاشان قهوه‌خانه‌ای اختصاص یافته است و هنرمندان پیشكسوت قهوه‌خانه‌ای از جمله علی‌اكبر لرنی، محمد فراهانی،منصور وفایی، احمد خلیلی و سیدحسین حسینی در قالب كارگاه آموزشی به خلق آثاری با موضوع مذهبی و انقلابی می‌پردازند.

در بخش دیگری از این نمایشگاه تعدادی از پوسترهای حبیب ‌الله صادقی با موضوع عاشورا به نمایش گذاشته شده است.